Reklama

Jak dostać kolejne 500 zł?

Opublikowano: śr, 24 lip 2019 00:00
Autor: | Zdjęcie: foto: pixabay.com

Jak dostać kolejne 500 zł? - Zdjęcie główne

foto foto: pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 1 lipca można składać przez internet wnioski o nowe 500 plus na każde dziecko do 18 roku życia. Sprawdzamy ilu wniosków spodziewają się pracownicy ośrodków społecznych w mieście i gminie Nowa Ruda oraz w mieście i gminie Radków.

E-wniosek można składać za pomocą portalu empatia.mrpips.gov.pl, przez PUE ZUS oraz bankowość elektroniczną. Od 1 sierpnia wniosek można składać także tradycyjnie w Ośrodkach Pomocy Społecznej lub za pośrednictwem poczty. GMINA NOWA RUDA W tej chwili w gminie z programu rządowego korzystają 883 osoby. Pracownicy GOPS -u szacują, że liczba złożonych wniosków na nowe 500+ będzie wahać się w granicy 1500-1600. Program „Rodzina 500 plus” nie zakłada kontroli wydatkowania przyznanych funduszy, ale istnieją pewne wyjątki. - Pracownicy socjalni i asystenci rodziny mogą sprawdzić rodziny objęte pomocą społeczną i mają nad nimi nadzór, a to oznacza, że mogą interweniować, gdy tylko stwierdzą nieprawidłowości. Nie tyle chodzi tu o kontrolę finansów, co o kontrolę rodziny - wyjaśnia Piotr Materna z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. - Od wejścia w życie programu 500+ nie zgłaszane były żadne nieprawidłowości - dodaje Materna. NOWA RUDA W chwili obecnej świadczenie wychowawcze na terenie Nowej Rudy jest wypłacane miesięcznie na ok. 1330 dzieci. W Nowej Rudzie zameldowanych dzieci w wieku do lat 18 jest ponad 3300. - Należy wziąć pod uwagę, że wnioski składa się ze względu na miejsce zamieszkania a nie zameldowania i nadal w przypadku rodzin, w których rodzic lub rodzice pracują poza granicami kraju wnioski będą przesyłane do Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu i rozpatrywane przez Wojewodę Dolnośląskiego - przypomina Barbara Sobczak z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Rudzie. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej szacują wzrost wypłacanego świadczenia o około 1500 dzieci. Radków Dziś w Radkowie ze świadczeń w ramach programu 500+ korzysta 718 osób. Pracownicy Ośrodka Pomocy w Ścinawce Śr. szacują, że od lipca liczba uprawnionych do korzystania z nowego programu wzrośnie o 1350 osób. Co rodzice kupują z tych pieniędzy? - Od dnia wejścia w życie ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, tutejszy Ośrodek Pomocy Społecznej nie otrzymał informacji o niewłaściwym wydatkowaniu przyznanego świadczenia - zapewnia Barbara Jerzyk, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Ścinawce Śr.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy