Reklama

Jest dwóch chętnych na zakup Zamku w Ratnie Dolnym

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Redakcja

Jest dwóch chętnych na zakup Zamku w Ratnie Dolnym - Zdjęcie główne

foto Fot. Redakcja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Syndyk spółki, do której należy zabytek, Łukasz Welcer zapewnia, że to konkretni i poważni inwestorzy, dlatego ma nadzieję, że jesienią XVI-wieczny zabytek będzie miał nowego właściciela

Ratno Dolne. Do 4 czerwca zarządca sądowy przyjmował oferty potencjalnych chętnych na zakup zabytkowego zamku rycerskiego w Ratnie Dolnym. Wpłynęły dwie oferty. - To prawda, zostały złożone dwie oferty - przyznaje syndyk Łukasz Welcer. - 4 czerwca to nie był ostateczny termin. Jeżeli będą kolejni chętni, to do czasu, aż sąd będzie to procedował jeszcze można w tej procedurze uczestniczyć. - zapewnia syndyk. Welcer już teraz zapowiada, że potencjalny kupiec będzie weryfikowany.

- Wszystko będzie konsultowane i z władzami gminy i z konserwatorem zabytków. Nie traktuję tej sprawy biznesowo, a bardziej hobbystycznie i chciałbym, żeby coś fajnego z tego wyszło - przyznaje syndyk. Dla wahających się Za dwa tygodnie zostanie złożony w sądzie wniosek przez syndyka o zatwierdzenie warunków sprzedaży zabytku. Wówczas syndyk przedstawi też sądowi potencjalnych kupców. Po złożeniu wniosku sąd wyznaczy termin - najprawdopodobniej sierpień lub wrzesień - w którym będą musieli stawić się nabywcy, ewentualnie dłużnik.

- Na razie mamy dwóch chętnych i jeżeli podtrzymają oni swoje oferty lub jeżeli wpłyną kolejne, to sąd zarządzi licytację - ocenia Łukasz Welcer. Welcer nie może na razie ujawniać szczegółów dotyczących potencjalnych kupców. Zapewnia jednak, że nie są to ludzie z przypadku, zdradzając jednocześnie, że to podmioty polskie. Jeden z zakresu publicznego, drugi to prywatny inwestor. Syndyk konsultował też złożone oferty z wojewódzkim konserwatorem zabytków, który znając ich dotychczasowe działania w sferze zabytków wstępnie dał pozytywną opinię.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy