Reklama

Jest zgoda, będzie kasa

Opublikowano: pt, 16 sie 2019 00:00
Autor: | Zdjęcie: foto: UM NR

Jest zgoda, będzie kasa - Zdjęcie główne

foto foto: UM NR

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Władze Nowej Rudy zapłacą za roboty dodatkowe przy budowie basenu. Zaakceptowały też tłumaczenie wykonawcy związane z opóźnieniami na budowie i zgodziły się na wydłużenie terminu. Ten termin ulegnie jednak jeszcze zmianie.

- Władze miasta przedłużą termin. Zdecydowaliśmy się na to z powodu sytuacji związanej po pierwsze z robotami dodatkowymi, które wystąpiły na kontrakcie, po drugie z wynikającymi z zapisów umowy dotyczącymi sytuacji związanych z niemożnością prowadzenie robót ze względu na pogodę, czyli niskie zimowe temperatury - tłumaczy Tomasz Kiliński, burmistrz Nowej Rudy. - Wniosek jest jeszcze w trakcie analizy. Nie ma jeszcze ustaleń, ale stwierdzając, że są roboty dodatkowe damy dodatkowy czas na ich wykonanie - deklaruje burmistrz. Część robót dodatkowych, które wystąpiły na tej inwestycji jest już zatwierdzona, więc siłą rzeczy wiąże się to z wydłużeniem czasu realizacji budowy basenu. - Do 30 września mamy wydłużony czas na wykonanie części robót dodatkowych. Zostały jeszcze cztery wnioski, które jeżeli zostaną zaakceptowane, to jeszcze ten czas wydłużą - mówi Tadeusz Malik reprezentujący firmę „Kwadros”, która jest wykonawcą prac. W praktyce oznacza to, że budowa basenu w wersji optymistycznej potrwa do wiosny 2020 r., a w wersji pesymistycznej zakończy się dopiero w 2021 r. Za roboty dodatkowe miasto zapłaci, a koszty te mogą sięgnąć do miliona złotych. - Jeszcze tych robót dodatkowych nie mamy wycenionych. Są one w trakcie procedowania przez inżyniera kontraktu - przyznaje burmistrz. - Protokół dotyczący robót dodatkowych jest protokołem konieczności, czyli konieczności wykonania dodatkowych robót. Wyrażając na nie zgodę, po ich wycenie zgadzamy się na ich zapłatę. Jesteśmy więc też w trakcie procedowania zwiększenia dofinansowania na tę inwestycję - dodaje Tomasz Kiliński. Pierwotny termin zakończenia budowy basenu wyznaczono na 15 lipca. Ale 11 lipca wykonawca podpisał z władzami Nowej Rudy aneks, że ten termin zostanie przedłużony do 30 września. Przy okazji dołożono też wykonawcy do remontu kolejne 192 tys. zł. - Łączne wynagrodzenie wykonawcy to 12 milionów 185 tys. 370 zł - przypomina Przemysław Herter z noworudzkiego magistratu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy