Reklama

Jugów. Basenu w tym roku nie otworzą

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jugów. Basenu w tym roku nie otworzą - Zdjęcie główne

Mieszkańcy Gminy Nowa Ruda w tym roku nie popływają w jugowskim basenie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeszcze niedawno wójt Mierzejewska zapewniała, że gmina otworzy w tym roku jugowski basen, ale z lekkim poślizgiem. Nie w czerwcu, a w lipcu. Dziś wiadomo już, że tak się nie stanie. Dlaczego?

Jugów. Zazwyczaj jugowski basen otwierano z początkiem czerwca. W ubiegłym roku kąpieliska nie otworzony w ogóle. W tym roku miało być inaczej, o czym jeszcze w maju zapewniała Adrianna Mierzejewska. Wójt podkreślała jednak, że ze względu na obostrzenia basenu w czerwcu nie otworzy i stawiała bardziej na przełom czerwca i lipca. Dzisiaj niestety wiadomo już, że w tym roku mieszkańcy Jugowa w basenie nie popływają w ogóle. To już wzbudziło na wsi wiele kontrowersji. - Taką informację otrzymałem w urzędzie. Basen ma jakieś pęknięcie, które co roku było łatane. Pozostawała kwestia jego napełnienia i obostrzeń, które zostały zluzowane, ale urzędnikom nie jest na rękę go otwierać - mówi pan Wojciech, mieszkaniec Jugowa. - Basen jest potrzebny. Tu jest bardzo dużo dzieci – dodaje zbulwersowany mieszkaniec.

Sołtys unika, radny tłumaczy

Sołtys Jugowa, Bogusława Tarassow, choć jest osobą publiczną i taką też funkcję pełni, z dziennikarzami "Gazety Noworudzkiej" chyba rozmawiać nie chce. A co więcej, zablokowała wszystkie numery telefonów, z których wcześniej udało się nam z nią połączyć. O sprawę jugowskiego basenu zapytaliśmy zatem radnego, Kazimierza Łabę. - Dlaczego tak się stało? Żeby basen przygotować do użytku potrzebny jest ponad miesiąc. Przez jego roczne, całkowite zamknięcie z wiadomych przyczyn, nic nie było tam robione. Teraz, żeby go uruchomić miesiąc nie wystarczy. Jest problem z dopuszczeniem wody. Jest tam tylko zawór zrobiony i dwie studzienki, które tę wodę trochę oczyszczają. Na dnie są szczeliny i woda schodzi. Trzy lata temu dolewanie wody kosztowało 26 tys. zł – mówi Kazimierz Łaba, radny gminny i były sołtys Jugowa. - Dlatego jako radni podjęliśmy wspólnie z wójt decyzję, żeby go w tym roku nie otwierać, a postarać się o dotację i na jesień zrobić jego kapitalny remont. W Nowej Rudzie będzie otwarty basen i trudno. Ten rok, czy półtora roku nasi mieszkańcy będą jeździć tam – dodaje Łaba. Szacuje się, że na remont jugowskiego basenu potrzeba 100 tys. zł.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy