Karate Shinkyokushin

Opublikowano: Aktualizacja:

Karate Shinkyokushin - Zdjęcie główne

WiadomościW Szczawnie Zdroju odbyły się zawody III Dolnośląskiej Ligi Karate Shinkyokushin

Udział wzięło 120 zawodników z 10 dolnośląskich klubów, także goście z Czech. Noworudzcy karatecy, mimo zmęczenia spowodowanego piątkowym, 3-godzinnym egzaminem na kolejne stopnie, zaprezentowali się od najlepszej strony, zdobywając 16 medali (na 11 startujących zawodników). W kategorii 6-7 lat Jakub Styga zdobył złoty medal w walkach i srebrny w kata. W kategorii 8-9 lat Kacper Cienki wywalczył dwa srebrne medale - w walkach i kata. W tej samej konkurencji Jagoda Pikos zdobyła brązowy medal w kata i została wyróżniona nagrodą „najlepszego technika” wśród dziewcząt. W kategorii 10-11 Wiktor Twardowski zdobył brązowy medal w kata i został wyróżniony nagrodą „za charyzmę i wolę walki”.

W kategorii 12-13 lat Nicoll Puch zdobyła złoto w kata i srebro w walkach.
Również w kategorii 12-13 lat Kacper Tymski zdobył srebro w kata i brąz w walkach, a Bartosz Janigacz zdobył srebro w walkach. W kategorii 14-15 lat Magdalena Sadowska zdobyła złoty medal w kata i srebrny w walkach a Patryk Ćwikła zdobył srebro w kata.

W kategorii 16-17 lat w walkach Bartosz Janiec zdobył złoto, Mateusz Kryniecki wywalczył brąz, a Daniel Stukus zajął 4 miejsce. Również nasz trener, Krzysztof Kornacki (pełniący zadanie sędziego podczas zawodów), został doceniony przez Prezydenta Czeskiej Federacji Karate Shinkyokushin, za bezstronność i celne werdykty.