Reklama

Kasę zbieraliśmy, ale jej nie odzyskaliśmy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: foto ilustracyjne: pixabay.com

Kasę zbieraliśmy, ale jej nie odzyskaliśmy - Zdjęcie główne

foto foto ilustracyjne: pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości #hot16challenge2 zakończona. Raperzy zebrali 3 miliony 681 tys. 853 zł. Zebrane pieniądze zostały przeznaczone na walkę z koronawirusem. W akcji uczestniczyli też nasi muzycy, ale nasz noworudzki szpital w ramach tej akcji nie dostanie nic.

Hot16Challenge to ogólnopolska akcja muzyczna zainicjowana przez rapera Karola „Solara” Poziemskiego w sierpniu 2014 r. Jej druga edycja ruszyła w kwietniu tego roku. Zasady akcji są proste: każdy artysta w ciągu 72 godzin od otrzymania nominacji musi nagrać 16-wersową zwrotkę pod dowolny beat i nominować do tego samego zadania kolejnych wykonawców. Organizując akcję polscy raperzy dołączyli do ogólnopolskiej zbiórki dla polskiej służby zdrowia prowadzonej przez Fundację Siepomaga.pl, której celem jest doposażenie ośrodków medycznych w niezbędny sprzęt. Zebrane przez raperów pieniądze zostały przekazane na walkę z koronawirusem. W akcji uczestniczyli też raperzy z Kotliny Kłodzkiej i Nowej Rudy: m.in. GalonnrSekta i Miss MDZ. Każdy z nich nagrał swoją „16”, a następnie udostępnił w internecie. To, jak mówią raperzy pokazuje, że potrafi my się zjednoczyć i zrobić coś dobrego. Dla muzyków to także forma pokazania rządowi, że to ludzie muszą pomagać i to z ich inicjatyw powstają takie akcje, a nie z inicjatywy rządzących. Nie dla nas Dzięki akcji i zbiórce udało się zakupić: 7 karetek, 7 urządzeń do dezynfekcji, 208 tys. 500 rękawiczek, 5 tys. 740 przyłbic, 62 tys. 545 maseczek, 4 tys. 127 kombinezonów. Jednak do naszych szpitali – w Kłodzku i Nowej Rudzie nic z tego nie trafi ło. - Te placówki nie otrzymały wsparcia ze środków zebranych podczas akcji #hot16challenge2 – potwierdza Dominika Petrus z fundacji Siepomaga. Pomogli wcześniej Z tej akcji choć uczestniczyli w niej i nasi raperzy nasz szpital pieniędzy ani sprzętu nie dostanie. Jednak jak mówi dyrektor Jadwiga Radziejewska, wcześniej kłodzki szpital otrzymał od fundacji Siepomaga wsparcie na walkę z koronawirusem. - I to dwukrotnie. Najpierw otrzymaliśmy kombinezony, przyłbice, obuwie ochronne, maseczki i rękawiczki za 23 tys. 165 zł. Drugi raz wsparcie otrzymaliśmy w lipcu w postaci kombinezonów, maseczek i rękawiczek za 5 tys. 536 zł – potwierdza dyrektor Radziejewska.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy