Reklama

Każdemu wypłacono

Opublikowano: śr, 27 mar 2019 00:00
Autor: | Zdjęcie: foto: pixabay.com

Każdemu wypłacono - Zdjęcie główne

foto foto: pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z rakiem wiszącym w powietrzu walczy cała Polska. Polacy się mobilizują i wymieniają kopciuchy na bardziej ekologiczne piece. Sprawdzamy jak ze smogiem walczą mieszkańcy gminy Nowa Ruda.

Gdy możliwa jest dotacja, rozpoczynają się próby przekonania mieszkańców do skorzystania z niej i wymiany starych pieców na nowe, bardziej ekologiczne i przyjazne środowisku. - W 2018 r. w Gminie Nowa Ruda wypłacono 12 dotacji w ramach programu „Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego”. Wymiana źródeł ciepła była dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochron Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w wysokości 50%. Z programu mogli skorzystać wszyscy zainteresowani mieszkańcy spełniający kryteria określone w regulaminie - mówi Ryszard Czerewaty, zastępca wójta gminy Nowa Ruda. - W 2018 r. realizowano również na terenie gminy program „Eko Gminy- montaż instalacji OZE w dorzeczu rzek Barycz i Bystrzyca”. W ramach programu zamontowano 80 instalacji, w tym piece na biomasę, instalacje fotowoltaiczne oraz pompy ciepła - dodaje urzędnik. Każdy dostał kasę Ryszard Czerewaty zapewnia, że w chwili obecnej nie ma osób, które złożyły wnioski i nie otrzymały wypłaty grantu. Z kolei do 30 kwietnia mieszkańcy mogą składać wnioski i ubiegać się o dofinansowanie zmiany źródła ogrzewania z programu „Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego”. - Do chwili obecnej wpłynęło jedynie 9 wniosków - przyznaje zastępca wójta. Właściciele nieruchomości mogą także skorzystać z dofinansowania w ramach rządowego programu „Czyste powietrze”, realizowanego przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska. Ale to nie jedyne możliwości dotacyjne. Gminni urzędnicy są teraz na etapie przygotowania partnerskiego projektu grantowego wymiany kotłów oraz odnawialnych źródeł energii w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020. Będą wnioskować o ponad 3 i pół miliona złotych dotacji. Kasa zostanie przeznaczona do podziału przez mieszkańców.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy