Reklama

Kiedyś dla przemytników, dzisiaj dla turystów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: foto: Gmina Nowa Ruda

Kiedyś dla przemytników, dzisiaj dla turystów - Zdjęcie główne

foto foto: Gmina Nowa Ruda

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kupili farby i ruszyli na szlaki. Po co? Chcą poprawić ich oznakowanie choć wcale nie robią tego dla przemytników, a turystów.

Poprawy wymagało oznakowanie dwóch szlaków literackich „Drogi chlebowej” oraz szlaku „Z Domu Dziennego do Domu Nocnego”, które powstały z inicjatywy Stowarzyszenia Góry Babel - organizatora Festiwalu Góry Literatury. Odnowieniem oznakowania szlaków literackich zajęło się Stowarzyszenie Form Alternatywnych „Rozdroże`. - Oznakowanie po upływie czasu uległo zatarciu. Doszliśmy więc do wniosku, że trzeba je poprawić. Kupiliśmy puszki z farbami, przebiegliśmy się dwa razy w jedną oraz drugą stronę i poprawiliśmy oznakowanie w miejscach, w których znaczki były już mało widoczne. Również w miejscach gdzie przejście było już mało widoczne staraliśmy się szlak wydeptać, żeby było w miarę przejrzyście - mówi nam Seweryn Panek, prezes Stowarzyszenia Form Alternatywnych „Rozdroże”. Dwa szlaki literackie Droga chlebowa to stary szlak polsko-czeski, z którego kiedyś korzystali przemytnicy. Tędy szmuglowano głównie żywność. Dziś szlak ma inne zadanie, a jest nim promowanie naszego regionu i Festiwalu Olgi Tokarczuk. Oznakowano go w 2017 r. za pieniądze pochodzące m.in. z grantu z Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Rok wcześniej Stowarzyszenie Góry Babel wspólne z centrum kultury z Ludwikowic Kł. zainicjowało nowy szlak pieszy inspirowany fragmentami tekstów lokalnych twórców z gminy Nowa Ruda. Szlak rozpoczyna się w Krajanowie przy sali wiejskiej, a kończy w Bartnicy przy Trójpańskim Kamieniu i nosi nazwę „Z domu dziennego do domu nocnego”. Powstał dzięki kasie z Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy