Reklama

Kłodzki szpital wznowił planowe zabiegi

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: fot. Wikipedia

Kłodzki szpital wznowił planowe zabiegi - Zdjęcie główne

Pacjenci, u których objawy mogą wskazywać na zarażenie koronawirusem, przyjęci zostają do szpitala do Oddziału Buforowego, do czasu uzyskania ujemnego wyniku badania. | foto fot. Wikipedia

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Od wczoraj wznowione zostało wykonywanie planowych zabiegów operacyjnych i diagnostycznych w trybie stacjonarnym i ambulatoryjnym oraz hospitalizacja w oddziałach szpitalnych. Wznowiono również działalność poradni specjalistycznych oraz wykonywanie badań diagnostycznych. Przyjęcie pacjenta będzie możliwe po złożeniu przez niego oświadczenia o stanie zdrowia i braku kontaktu z osobą potencjalnie lub faktycznie zarażoną wirusem SARS-CoV-2. Oświadczenie dotyczy zarówno pacjentów przyjmowanych do szpitala, jak i przyjmowanych w poradniach lub na badania diagnostyczne. Pacjenci, u których objawy mogą wskazywać na zarażenie koronawirusem, przyjęci zostają do szpitala do Oddziału Buforowego, do czasu uzyskania ujemnego wyniku badania. Każdy pacjent w trakcie wykonywania zabiegów medycznych lub badań diagnostycznych, będzie traktowany jako potencjalne źródło zarażenia. To właśnie dlatego personel medyczny i pomocniczy jest zobowiązany do zabezpieczenia w środki ochrony osobistej. Pacjenci hospitalizowani do szpitala w ciągu pierwszych 7 dni pobytu zostają objęci szczególnym reżimem sanitarnym, w miarę możliwości powinni być izolowani i korzystać z węzłów sanitarnych w wydzielonej części oddziału.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy