Reklama

Kończy się era GZUPu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kończy się era GZUPu - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Długi GZUP-u za wodę spłacił burmistrz Bednarczyk


Długi GZUP-u za wodę spłacił burmistrz Bednarczyk

Tylko do 31 marca mieszkańcy miasta i gminy Radków będą płacić za wodę, i odprowadzane ścieki do kasy lub na rachunek bankowy Gminnych Zakładów Użyteczności Publicznej w Radkowie. Od kwietnia GZUP ostatecznie zostanie zlikwidowany, a jego zadania przejmą pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Radków. Likwidacja tego zakładu budżetowego już się rozpoczęła. Jeszcze w tym miesiącu powinno się też okazać, ile osób obecnie pracujących w GZUP-ie zostanie zatrudnionych w UMiG, a ile straci swoje stanowiska. - W przypadku zatrudnionych na stanowiskach operacyjno-technicznych, właściwie 100 proc. otrzyma propozycje zatrudnienia. Już teraz jednak wiadomo, że nie wszyscy z tego skorzystają, bo zapewne pojawią się osoby, które będą chciały skorzystać z różnego rodzaju przywilejów, jak chociażby zasiłków przedemerytalnych - wyjaśnia Piotr Mruk, powołany przez burmistrza Jana Bednarczyka na likwidatora GZUP-u. Mruk dał pracownikom czas do końca stycznia na zastanowienie się, co chcą zrobić. Niestety nie wszyscy są w takich komfortowych warunkach. - Część z osób zatrudnionych na stanowiskach urzędniczo-administracyjnych dostanie propozycje zatrudnienia, ale niektórzy takiej możliwości nie będą mieli - przyznaje Mruk.

Wypłacą odprawy
Pewne jest natomiast, że wszyscy zatrudnieni w GZUPie otrzymają wielotysięczne odprawy w związku z likwidacją ich zakładu.

Więcej w najnowszym wydaniu "Gazety Noworudzkiej" nr 868.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy