Reklama

Kolejne przedszkole w planach

Opublikowano: czw, 16 maj 2019 00:00
Autor:

Kolejne przedszkole w planach - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wkrótce w Bożkowie powstanie nowe przedszkole, a nasi Czytelnicy pytają, co stało się z planami budowy przedszkola samorządowego i budowy sali gimnastycznej w Ludwikowicach Kł.? Nasza Czytelniczka pyta, a my szukamy odpowiedzi u wójt Adrianny Mierzejewskiej.

W Bożkowie nowe przedszkole powstanie w sąsiedztwie szkoły podstawowej. Zaprojektuje je fi rma Instal-Tech Marcin Marzec z Krakowa. Miejsce znajdą tu maluchy w wieku od 3 do 5 lat. W sumie 100 osób. W placówce powstanie też sala wielofunkcyjna: widowiskowo-gimnastyczna przeznaczona do zabaw, gimnastyki, rytmiki, zajęć terapeutycznych oraz organizowania uroczystości z udziałem rodziców. Ludwikowice gorsze? Nasi czytelnicy zwracają uwagę, że również mieszkańcom Ludwikowic Kł. była obiecana budowa nowego przedszkola i Sali gimnastycznej. Pytają, co dalej z tymi planami? - Zawsze było założenie, że należy wybudować przedszkole w Bożkowie i w Ludwikowicach Kł. i z tego też względu podjęłam decyzję o termomodernizacji pozostałych trzech przedszkoli, czyli tych, które zostawiamy, a nie budujemy - Przygórze, Wolibórz i Jugów - tłumaczy się ze swoich wcześniejszych obietnic Adrianna Mierzejewska. - Dwa były w planach, czyli Bożków, gdzie trzeba było zwiększyć liczbę miejsc dla dzieci i w Ludwikowicach Kł., gdzie rodzice zawsze narzekali, że tam nie ma parkingu, a przedszkole już jest bardzo stare i niefajne. Dlatego pomyśleliśmy, że w przyszłości właśnie w tych dwóch so łectwach wybudujemy nowe przedszkola - przypomina wójt Mierzejewska. Nie da się zrobić wszystkiego naraz - To nie jest tak, że te plany padły. Ale wiadomo, że w ciągu jednego roku nie da się zrobić wszystkich inwestycji. W latach 2017/2018 kończyliśmy termomodernizację przedszkoli i budynków komunalnych i w miarę możliwości i pojawiających się środków zewnętrznych planujemy kolejne, czyli te plany cały czas są - tłumaczy wójt. - W moim programie wyborczym na tę kadencję były plany budowy przedszkoli w Ludwikowicach Kł. i Bożkowie oraz budowa sali gimnastycznej w Ludwikowicach Kł. - dodaje Mierzejewska. Pierwszy buduje się Bożków, bo jak mówi wójt pojawił się odpowiedni program i tam liczba miejsc zostanie zwiększona z 70 do 100. Kolejnym miejscem będą Ludwikowice Kł. - W Ludwikowicach jest trochę trudniejsza sprawa ponieważ przy szkole jest ogromny teren i tam trzeba się mocno zastanowić, czy przedszkole budować razem z salą, bo taki był pierwszy zamysł, czy rozważyć usytuowanie tego przedszkola w innym miejscu. Jednak w tym programie nie można było łączyć przedszkola z salą - przekonuje Mierzejewska. W tym roku, jak zapowiada wójt, projektowana będzie sala gimnastyczna w Ludwikowicach Kł., bo większa jest szansa pojawienia się na przyszły rok pieniędzy na jej budowę z Ministerstwa Sportu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy