Reklama

Koncepcje zagospodarowania szpitala w Korfantowie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Studenci kierunku architektura oraz studenci Programu Erasmus+ realizujący semestr studiów w naszej Uczelni, opracowali koncepcje architektoniczne zagospodarowania Opolskiego Centrum Rehabilitacji w Korfantowie.

11 marca zorganizowano spotkanie podsumowujące warsztaty studenckie oraz finalne koncepcje architektoniczne. W podsumowaniu uczestniczyli m.in. Prorektor ds. studenckich i dydaktyki dr inż. Mariusz Kołosowski, prof. PWSZ w Nysie, Piotr Wach - Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Opolskiego, Małgorzata Kompata - Z-ca Dyrektora Departamentu Funduszy Europejskich, Wojciech Machelski - Prezes Opolskiego Centrum Rehabilitacji w Korfantowie, Jolanta Rupniewska - Dyrektor ds. Finansowych OCR, Izabela Damboń-Kandziora Dyrektor Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Opolu, prof. Włodzimierz Stanisławski - Dziekan Wydziału Nauk Technicznych oraz wykładowcy na kierunku architektura w PWSZ w Nysie.

 

Studenci, podzieleni na 3 grupy robocze w październiku 2021 r., pracowali pod okiem wykładowców kierunku architektura PWSZ Nysie: prof. Piotra Obracaja, prof. Bogusława Szuby, dra Piotra Opałki i mgra Jakuba Tomiczka. Podstawowym celem warsztatów było ożywienie otoczenia Opolskiego Centrum Rehabilitacji w Korfantowie jako miejsca potencjalnych aktywności pacjentów i kuracjuszy, osób odwiedzających, a także mieszkańców ze wskazaniem możliwości powiązania naturalnych terenów zielonych i rekreacyjnych z tkana historyczną i nową wzniesioną po 1945 roku. 

 

Projekty studentów będą stanowić materiał pomocniczy do konsultacji społecznych oraz planowanych działań inwestycyjnych Opolskiego Centrum Rehabilitacji w Korfantowie. Warsztaty projektowe stanowią praktyczny przykład powiązania działalności nyskiej Uczelni 
z potrzebami lokalnych samorządów, przedsiębiorstw i znakomicie wpisują się w realizowany w PWSZ w Nysie program studiów na kierunku architektura.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy