Reklama

Koniec z utrudnieniami

Opublikowano: czw, 11 lip 2019 00:00
Autor: | Zdjęcie: foto: użyczone

Koniec z utrudnieniami - Zdjęcie główne

foto foto: użyczone

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Koniec z trwającym o wiele dłużej niż zakładano remontem, przez który do Wałbrzycha jeździliśmy busami, a nie szynobusami.

Pociągi na trasie Kłodzko-Wałbrzych kursują normalnie. Nie potrzebna jest już zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Głuszyca-Wałbrzych. Utrudnienia w kursowaniu pociągów związane były z remontem ponad 100-letniego wiaduktu pod Małym Wołowcem. Prace w tunelu na trasie Wałbrzych Główny-Jedlina Zdrój rozpoczęły się w ubiegłym roku. To spowodowało utrudnienia, z którymi musieli liczyć się również podróżni, którzy do Wałbrzycha chcieli dojechać z Kłodzka, czy Nowej Rudy. Co prawda od 9 grudnia pociągi pasażerskie dojeżdżały już od strony Kłodzka do przystanku Jedlina Górna i zastępczą komunikację autobusową ograniczono więc do krótkiego odcinka pomiędzy Wałbrzychem Głównym, a przystankiem w Jedlinie Górnej. To jednak i tak odstraszało wiele osób od jazdy pociągiem. Z dużym opóźnieniem Dziś o utrudnieniach na torach można już zapomnieć. Remont się zakończył choć z prawie półrocznym opóźnieniem. - Pierwszy pociąg z Kłodzka Głównego przejechał tunelem pod Małym Wołowcem 7 czerwca w godzinach popołudniowych - cieszy się Bohdan Ząbek z PKP Polskich Linii Kolejowych. Początkowo zakładano, że wymienione zostanie tylko ponad 3,5 tys. podkładów i przygotowany zostanie tzw. bezstykowy tor. Szybko okazało się jednak, że naprawy wymaga też tunel. - W obiekcie została usunięta uszkodzona kamienno-ceglana obudowa na długości kilkunastu metrów. Wykonano nowe żelbetowe zabezpieczenie. Naprawy i zabezpieczenia były prowadzone etapami dla uzyskania odpowiedniej wytrzymałości i trwałego związania poszczególnych warstw nowej obudowy - tłumaczy powody opóźnień Bohdan Ząbek. W sumie remont pochłonął ponad 10 mln zl. To jednak nie wszystko. Miliony od PKP Remontu doczekał się m.in. most w Świerkach. - Przeznaczone jest ponad 13 mln zł z funduszy PKP Polskich Linii Kolejowych na prace na dwóch obiektach na trasie Wałbrzych-Kłodzko. Prace obejmują most stalowy w Świerkach i kamienny wiadukt/most w okolicy Jedliny Zdrój - informuje Bohdan Ząbek. - Roboty nie ograniczą kursowania pociągów - zapewnia kolejarz. Co ciekawe, remont mostu w Świerkach podzielony jest na cztery etapy. W ubiegłym roku zakończył się pierwszy etap, czyli renowacja i odbudowa kamiennych przyczółków. - Prace związane z drugim i trzecim etapem trwają. Teraz są piaskowane i odnawiane przęsła toru pierwszego i filary. Te prace mają zakończyć się w grudniu. Na 2020 r. zostanie czwarty etap, czyli remont przęseł mostowych położonych w torze drugim - zapowiada Ząbek

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy