Reklama

Kontrole ujawniają wszystko

Opublikowano: czw, 7 mar 2019 00:00
Autor:

Kontrole ujawniają wszystko - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ich kontrole mogą uratować życie. O wypadek na drodze nie trudno, zwłaszcza jeżeli stan pojazdu wymaga interwencji mechanika. Sprawdzamy jakie zastrzeżenia inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego mieli do kierowców z miasta i gminy Nowa Ruda oraz miasta i gminy Radków.

Pojawienie się na drodze inspektorów transportu drogowego to dla niektórych zły omen. Kontrola może, ale nie musi pociągnąć za sobą konsekwencje. Wszystko zależy od kierowców i tego jak dbają m.in. o stan techniczny swoich pojazdów. 25 kontroli Od 1 stycznia 2018 r. do 16 lutego tego roku na terenie miasta i gminy Nowa Ruda oraz miasta i gminy Radków inspektorzy ITD przeprowadzili ok. 25 kontroli pojazdów (w ramach kontroli drogowych) oraz 2 kontrole w ramach kontroli w przedsiębiorstwie. Skontrolowano 13 autobusów, 2 taksówki i 10 pojazdów do przewozu towarów. Czego najczęściej nie potrafi ą lub nie chcą dopilnować kierowcy? - Trzy autobusy nie wykonywały przewozów osób w ramach linii regularnej w prawidłowy sposób, w jednym przypadku stwierdzono brak badań psychologicznych oraz lekarskich oraz wymaganego szkolenia u kierowcy, jeden przypadek dotyczył braku wymaganych uprawnień transportowych - informuje Wiesław Ziemianek z kłodzkiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Drogowego. - Z tytułu stwierdzonych nieprawidłowości wobec przedsiębiorców wykonujących przewozy drogowe wszczęte zastały postępowania wyjaśniające w sprawie nałożenia kar pieniężnych. W 3 przypadkach sprawy zostały zakończone nałożeniem kar pieniężnych, a w 2 przypadkach sprawy są w toku - dodaje. Mandaty W 6 przypadkach kierujących ukarano mandatami karnymi m. in. za niestosowanie się do znaków zakazu ruchu danej kategorii, czy rodzaju pojazdów oraz za użytkowanie pojazdów w złym stanie technicznym. Zatrzymano też 5 dowodów rejestracyjnych. Pomoc prawna Co ciekawe, dwa razy inspektorzy ITD udzielali pomocy prawnej policji i prokuraturze w związku z wypadkami jakie miały miejsce na terenie naszych gmin z udziałem pojazdów ciężarowych. Za naruszenie ustawy o transporcie drogowym kierowca może zapłacić mandat w wysokości nawet 2 tys. zł., przedsiębiorca nawet 12 tys. zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy