Reklama

Kościelna, Martwa i Akacjowa w Nowej Rudzie zostaną wyremontowane

Opublikowano:
Autor:

Kościelna, Martwa i Akacjowa w Nowej Rudzie zostaną wyremontowane - Zdjęcie główne

Dużo więcej będzie kosztował remont ul. Kościelnej i Martwej w Nowej Rudzie, ale najprawdopodobniej niedługo roboty się rozpoczną.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dużo więcej będzie kosztował remont ul. Kościelnej i Martwej w Nowej Rudzie, ale najprawdopodobniej niedługo roboty się rozpoczną. Podobnie jest z przebudową ul. Akacjowej w Słupcu.

Remont drogi gminnej: ul. Kościelna i ul. Martwa na odcinku od noworudzkiego rynku do mostu nad potokiem Włodzica obejmuje wykonanie przebudowy drogi, przebudowę zjazdów, przebudowę chodników i opasek, remont murów oporowych, przebudowę kanalizacji deszczowej, przebudowę oświetlenia ulicznego. To jedna z większych inwestycji drogowych w ostatnim czasie.

Remont Martwej i Kościelnej dużo droższy

Na pierwszy ogłoszony przez miasto przetarg na to zadanie nie wpłynęła żadna oferta. Władze Nowej Rudy „nie składając broni” ogłosiły drugi przetarg na remont ulic Kościelnej i Martwej. W tym przypadku wpłynęła jedna oferta firmy budowlanej z Grodkowa w powiecie brzeskim. Miasto na sfinansowanie tej inwestycji zamierzało przeznaczyć 3 569 762,61 zł, oferta, którą złożył przedsiębiorca z Grodkowa opiewa na kwotę 4 816 432,25 zł, czyli więcej o 1 246 669, 58 zł. 

Akacjowa droższa o prawie 340 tys. zł

Podobnie jest w przypadku przebudowy odcinka ul. Akacjowej od skrzyżowania z ul. Radkowską do skrzyżowania z ul. Topolową. Tam zakres robót obejmuje wykonanie nowej nawierzchni jezdni wraz z wykonaniem nowej podbudowy. W ramach przebudowy drogi wykonana zostanie również przebudowa kanalizacji deszczowej. Na to zadanie planowano przeznaczyć 602 462,40 zł. Także w tym przypadku na ogłoszony przetarg wpłynęła tylko jedna oferta od lokalnego przedsiębiorcy z Woliborza opiewająca na kwotę 939 658,50 zł, to więcej aż o 337 191 zł. 

Rynek dyktuje ceny – miasto zapłaci za remonty więcej

Okazuje się jednak, że władze liczyły się z taką możliwością. Jak tłumaczy burmistrz Tomasz Kiliński to jaki miasto ma budżet albo jaki jest kosztorys to jest jedno, a ceny oferowane na rynku to jest drugie. Te ceny są po prostu wyższe. – Umowy na oba zadania, czyli remont ulic Kościelnej i Martwej i przebudowa ul. Akacjowej będziemy podpisywać i zadania te będą realizowane – mówi Kiliński. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy