Reklama

Krajowa Administracja Skarbowa kontroluje dolnośląskie targowiska

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Krajowa Administracja Skarbowa / ilustracyjne

Krajowa Administracja Skarbowa kontroluje dolnośląskie targowiska - Zdjęcie główne

foto Krajowa Administracja Skarbowa / ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 25 tys. paczek nielegalnych papierosów, 45 kg tytoniu do palenia i 1 886 podrobionych towarów wykryła dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa na dolnośląskich targowiskach. Straty budżetu państwa z tytułu niezapłaconego podatku VAT i akcyzy wyniosłyby ponad 626 tys. zł.

Funkcjonariusze z dolnośląskiej KAS kontrolowali legalność obrotu wyrobami akcyzowymi oraz legalność wprowadzania do obrotu wyrobów oznaczonych zastrzeżonymi znakami towarowymi. Skontrolowali między innymi targowisko w Nowej Rudzie - Słupcu.

Nielegalne wyroby akcyzowe i podrabiana odzież

Na dolnośląskich targowiskach funkcjonariusze wykryli wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy w postaci: 25 410 paczek papierosów oraz 45 kg tytoniu do palenia.

Funkcjonariusze wykryli także 1 886 szt. odzieży i torebek oznaczonych podrobionymi znakami towarowymi o wartości 348 020 zł. Gdyby nielegalne towary trafiły na „czarny rynek", straty budżetu państwa z tytułu niezapłaconego podatku VAT i akcyzy wyniosłyby 626 341 zł.

Kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności

Za wprowadzenie do obrotu towarów naruszających prawa własności przemysłowej, sprawcy grozi kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do 5 lat.

Za handel nielegalnymi wyrobami tytoniowymi grozi kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności. Wystawiono 25 mandatów na kwotę 25 360 zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy