Reklama

Kreatywni uczniowie z kasą

Opublikowano: śr, 6 mar 2019 00:00
Autor:

Kreatywni uczniowie z kasą  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 1000 zł. Taką kasę otrzyma Szkoła Podstawowa nr 7 w Nowej Rudzie. Uczniowie zdobyli pieniądze na realizację swojego projektu „Literacko nakręceni”.

Nietypowy pomysł na popularyzację lektur szkolnych, przyniósł uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Tadeusza Kościuszki w Nowej Rudzie miejsce wśród laureatów IX edycji konkursu edukacyjnego „Projekt z klasą”, organizowanego przez wydawnictwo Nowa Era. - Projekt otrzymał grant finansowy w wysokości 1000 zł. Nagrodę zdobyliśmy jako jedyni w Kotlinie Kłodzkiej. Z Dolnego Śląska zaś wyłoniono 5 laureatów – mówi Jarosław Przybył, dyrektor noworudzkiej podstawówki. – Teraz czekamy na przedstawiciela wydawnictwa, na dyplomy i na dale wskazówki przy realizacji projektu – dodaje. Literacko nakręceni To nagrodzony projekt. Uczniowie po zapoznaniu się z treścią lektury będą przygotowywać trailery filmowe, krótkie filmiki na podstawie tekstu oraz vlogi, w których będą zachęcać do czytania. Jakie lektury uczniowie wezmą na warsztat? - Na pewno „Pana Tadeusza” i „Balladynę”. Nad „Panem Tadeuszem” już pracujemy. Projekt realizują uczniowie klas 8a i 8b. W sumie 13 uczniów – mówi nam Sylwia Krenz, nauczyciel języka polskiego i historii w SP nr 7. – Najpierw omawiamy lekturę, a uczniowie na podstawie jej treści muszą wymyśleć jak zareklamować tę książkę. Najciekawsze momenty przedstawione będą w postaci trajlera. Uczniowie będą go samodzielnie montować i obrabiać za pomocą różnych programów. Już dziś mogę powiedzieć, że mają niesamowite pomysły – dodaje nauczycielka. Przeczytaj tę książkę W ten sposób uczniowie będą zachęcać innych (uczniów i nie tylko) do przeczytania danej książki i lektury. - To może zachęcić do przeczytania lektury, ale z pewnością pomoże też w zrozumieniu książki. To takie przeniesienie np. XVIII – wiecznej rzeczywistości do czasów współczesnych i przełożenie treści na bardziej zrozumiały dla młodzieży język – podkreśla Sylwia Krenz. – Dziś mamy bardziej obrazowe myślenie. To obraz nie litery szybciej trafiają do odbiorców – dodaje. Projekt z klasą to konkurs edukacyjny organizowany od 9 lat przez wydawnictwo Nowa Era. Ogłaszany jest co roku w październiku. Uczniowskie grupy projektowe, prowadzone przez nauczycieli mają dwa miesiące na zgłaszanie pomysłów, na realizację których chcieliby uzyskać wsparcie finansowe. Wyniki konkursu ogłaszane są w styczniu. W tym roku w konkursie mogli uczestniczyć uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych oraz uczniowie gimnazjów, liceów, szkół branżowych i zawodowych. W tegorocznym konkursie uczestniczyło ponad 20 tys. uczniów, podzielonych na 640 grup projektowych, ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Polski. Jury konkursowe oraz internauci wybrali łącznie 50 zwycięskich zespołów. Wśród nich znalazła się noworudzka podstawówka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy