Reklama

Kto zakłóca ciszę?

Opublikowano: śr, 4 wrz 2019 00:00
Autor: | Zdjęcie: foto: pixabay.com

Kto zakłóca ciszę? - Zdjęcie główne

foto foto: pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy Radkowa skarżą się na nocne hałasy dobiegające z ogródka piwnego Restauracji Graniczna, która znajduje się w samym centrum miasta. Właściciel lokalu twierdzi, że to nie jego klienci powodują hałas.

Restauracja Graniczna mieści się w Rynku, w centrum Radkowa. Okoliczni mieszkańcy twierdzą, że goście ogródka piwnego robią sobie w nim posiadówki do godz. 2:00 w nocy zakłócając tym samym ciszę nocną. Innego zdania jest właściciel lokalu, który zapewnia, że ogródek czynny jest do godz. 22:00, a hałas robią nie jego goście, a przypadkowi mieszkańcy. - Przychodzą i siadają na krzesłach. Czasem mają ze sobą alkohol. Kiedyś przesiadywali pod lipą, czy na fontannie - wskazuje Roman Kocoń, właściciel restauracji. - Dzwonimy na policję, bo strażnicy miejscy mandaty wystawiają w dzień, a w nocy śpią. Ale nim policja przyjedzie, to chwilę trwa, bo przyjeżdża z Nowej Rudy - dodaje właściciel. Roman Kocoń zapewnia, że jako właściciel lokalu nie dopuszcza do zakłócania porządku. Po zamknięciu ogródka goście hotelu i restauracji co najwyżej wychodzą do niego na papierosa. - Czasami w soboty mamy jakieś imprezy, ale też pilnujemy by porządek nie był zakłócany. Zawsze w okresie letnim jest więcej gości, jest ciepło, przyjeżdżają turyści, w Rynku jest więcej życia - przekonuje Kocoń. Jeszcze 5-6 lat temu sytuacji związanych z zakłócaniem porządku było zdaniem właściciela więcej. - Współpracowaliśmy wówczas ze strażą miejską i policją i ci co rozrabiali zostali stonowani. Część zniknęła z Radkowa. Brakuje jednak większego dozoru policji i straży po godz. 22:00. Wręcz nie ma go, a przyjazd policjantów z Nowej Rudy chwilę niestety zajmuje - ocenia właściciel Granicznej. Kiedy czynny posterunek? Jak długą chwilę? - Posterunek Policji w Radkowie jest czynny w godzinach pracy funkcjonariuszy, którzy pełnią w nim służbę, a które to godziny wynikają z bieżących grafików służby i nie są one stałe - odpowiada Wioletta Martuszewska z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. - Wszelkie interwencje na terenie działania posterunku policji w Radkowie są obsługiwane całodobowo, 7 dni w tygodniu przez funkcjonariuszy policji z Radkowa, a w razie ich nieobecności przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Nowej Rudzie - zapewnia policjantka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy