Reklama

Latają też do nas

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 1 stycznia 2018 r. do 31 marca 2019 r. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe na terenie powiatu kłodzkiego w sumie wzywane było do 79 zdarzeń.

Do Nowej Rudy ratownicy przylecieli 3 razy udzielając pomocy przy urazie i zatrzymaniu krążenia. Ratowali też osobę nieprzytomną. W gminie Nowa Ruda interweniowali 8 razy. 4 razy byli wzywani do zatrzymania krążenia, 2 razy do urazu, raz do bólu w klatce piersiowej i raz do osoby nieprzytomnej. W Radkowie nie było konieczności interwencji ratowników LPR-u, zaś w gminie Radków byli wzywani do pomocy poszkodowanym w wypadku drogowym. Kiedy wzywają helikopter? - Dyspozytor medyczny pogotowia ratunkowego podejmuje decyzję o zadysponowaniu śmigłowca LPR w oparciu o wiele czynników, do których zalicza się m.in.: dostępność naziemnych zespołów ratownictwa medycznego, czas dotarcia na miejsce zdarzenia, czas dotarcia do specjalistycznego ośrodka leczniczego - mówi Kinga Czerwińska. Zdarzeń, do których zadysponowany zostaje śmigłowiec jest wiele. Oprócz sytuacji wymienionych przez Czerwińską, LPR jest wzywane m.in. do takich przypadków jak: przełom nadciśnieniowy, udar mózgu, wypadki komunikacyjne, upadek z wysokości, ostre stany kardiologiczne, uraz wielonarządowy, uraz głowy wymagający pilnej interwencji neurochirurgicznej, czy uraz kręgosłupa. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe wzywane jest też do wypadków, do których dochodzi w górach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy