Reklama

Ludwikowice Kłodzkie. Śmierć na pasach. Nie żyje mężczyzna

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Czytelnik

Ludwikowice Kłodzkie. Śmierć na pasach. Nie żyje mężczyzna - Zdjęcie główne

Do tragedii doszło na wysokości byłej restauracji Okey. | foto Fot. Czytelnik

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pomimo podjętej przez świadków zdarzenia reanimacji, mieszkańca nie udało się uratować.

Ludwikowice Kłodzkie. We wtorek, 23 listopada około godziny 18.00 doszło do wypadku. Na przejściu dla pieszych biały bus marki Renault potrącił mężczyznę. 

- Pomimo podjętej reanimacji przez przybyłych na miejsce zdarzenia policjantów, mężczyzna zmarł. Na miejscu policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają okoliczności zdarzenia – ujawnia Wioletta Martuszewska z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. – Kierujący samochodem Renault był trzeźwy – dodaje policjantka.  

Do tragedii doszło na wysokości byłej restauracji Okey. Jak relacjonują świadkowie tragicznego zdarzenia, 53-letniego mężczyznę wyrzuciło aż za wyjazd do przedszkola. 

 

Kierowco samochodu, jednośladu przestrzegaj przepisów ruchu drogowego, w tym:

  • Dostosuj prędkość do warunków na drodze

Dopuszczalna prędkość na danym odcinku drogi, nie zawsze jest prędkością bezpieczną. Jedź z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków na drodze, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu.

  • Zachowaj bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu

Utrzymuj odstęp niezbędny do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego pojazdu.

  • Zbliżając się do przejścia dla pieszych zachowaj szczególną ostrożność i ustąp pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu

Pieszy uczestniku ruchu drogowego:

  • Myśl i żyj!

Korzystaj z chodnika lub drogi dla pieszych, a w razie ich braku - z pobocza. Jeżeli nie ma pobocza lub czasowo nie można z niego korzystać, możesz korzystać z jezdni, idź najbliżej jej krawędzi i ustępuj miejsca nadjeżdżającemu pojazdowi. Korzystając z pobocza lub jezdni, chodź lewą stroną drogi.

  • Świeć przykładem - noś odblaski – bądź widoczny

Noś odblaski w takim miejscu, by znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków (z tyłu i z przodu).

  • Zadbaj o bezpieczeństwo!

 

Dbaj o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Nie wchodź na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych.

K.Golak/policja

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy