Reklama

Miasto bohaterem reportażu?

Opublikowano: pon, 11 mar 2019 00:00
Autor: | Zdjęcie: foto: użyczone

Miasto bohaterem reportażu? - Zdjęcie główne

foto foto: użyczone

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Marek Szymaniak pisze ogólnopolską książkę reportażową. Znaleźć się w niej ma m.in. Nowa Ruda, której jak mówi grozi ekonomiczna i społeczna zapaść i która przoduje wśród miast borykających się z problemem smogu.

- Przygotowuję książkę reportażową na temat problemów zapaści mniejszych miast w Polsce i Nowa Ruda w tym rankingu jest dość wysoko, jest bodajże druga czy trzecia. Sądzę, że problemów w mieście jest sporo, a ja opisuję każde miasto pod innym względem. Widziałem, że w Nowej Rudzie regularnie są przekraczane normy, jeżeli chodzi o jakość powietrza. Znalazłem artykuły z 2016 r., mówiące o tym, że normy były przekraczane nawet o 1700% . – mówi Marek Szymaniak. – Chciałabym opisać temat smogu i zanieczyszczonego powietrza i zbadać pod tym względem Nową Rudę, właśnie tu przyjrzeć się temu problemowi. Chciałbym, aby zgłosiły się do mnie osoby mówiące o tym problemie – z czego on wynika, dlaczego powietrze jest tak zanieczyszczone, jakie działania są w tym kierunku podejmowane, jak to wpływa na mieszkańców itd. Szukam też osób, które np. palą w piecach, bo po prostu nie stać ich na to, żeby zamontować nowy ekologiczny piec, albo jeżdżą dieslem, bo nie ma dobrej komunikacji w mieście. Poszukuję różnych spojrzeń na temat zanieczyszczonego powietrza – dodaje. Marek Szymaniak odwiedza różne miasta w Polsce. Był m.in. w Prudniku, o którym pisał w kontekście problemów związanych z upadkiem zakładów. Odwiedzając Krasnystaw poruszył problem rasistowskich ataków. Szuka też tych dobrych stron miast. Będąc w Ostrowie Wielkopolskim zainteresował się miejskim programem budowy mieszkań dla osób, które są zbyt biedne na kredyt i za bogate na mieszkania komunalne. Jeżeli chce opowiedzieć autorowi książki o życiu w Nowej Rudzie możecie pisać na maila: [email protected] lub kontaktować się z nim przez FB.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy