Reklama

Mierzejewska Sołek - Muzyka 1:1

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Mierzejewska Sołek - Muzyka 1:1 - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Bożena Sołek-Muzyka przegrała z Adrianną Mierzejewską w wyborach na wójta gminy Nowa Ruda. Ale wygrała z nią w radzie gminy.

Przepadł popierany przez wójt kandydat na przewodniczącego rady, czyli Janusz Ferenc. Wygrał kandydat zjednoczonej opozycji, czyli Bożena Sołek-Muzyka. Ostatecznie wójt Mierzejewskiej nie udało się przejąć na swoją stronę radnego Pietruszewskiego. Nie wiadomo jednak, czy wkrótce to się nie zmieni. - Jestem człowiekiem ugodowym. Uważam, że wójtowi trzeba pomagać i iść na współpracę. Jeżeli mamy coś dla gminy zrobić, to wspólnymi siłami. Jeżeli jedna strona będzie robić swoje, a druga swoje, to nic z tego nie będzie. Szeroka współpraca wszystkich musi być - mówi nam teraz radny Bolesław Pietruszewski. - Jestem radnym neutralnym - dodaje. Sama przewodnicząca rady Bożena Sołek-Muzyka nadal liczy na jedność opozycji. - Mam nadzieję, że głosowania podczas pierwszej sesji są potwierdzeniem tego, że radni mogą działać i współpracować ponad podziałami. Wybór radnego Janusza Ferenca i radnego Mirosława Dziedzica na wiceprzewodniczących rady gminy są dowodem na to, że liczy się człowiek, a nie przynależność. Musimy pamiętać o tym, że reprezentujemy wyborców, którzy zaufali nam oddając na nas swoje głosy zaufali nam - ocenia Sołek-Muzyka. Nowa przewodnicząca ma też nadzieję, że radni nie oszukują swoich wyborców. Jej zdaniem radni nie mogą pozwolić sobie na to, aby wmawiano im, że tylko popieranie jednej ze stron będzie warunkiem sukcesu. - Sukces osiągniemy wtedy, jeżeli będziemy działać ponad podziałami. Ale z poszanowaniem prawa do odrębnego zdania każdego z piętnastu radnych - grzmi radna. - Ważne jest, aby nasze działania odbywały się z pełnym poszanowaniem praw organu uchwałodawczego i organu wykonawczego. Na pewno łatwiej jest działać w zgodzie z linią organu wykonawczego, ale przecież nie o to chodzi, aby radnym cokolwiek narzucano, do czegokolwiek przymuszano. Uważam, że bardzo często krytyka, ale konstruktywna może przynieść znacznie więcej korzyści niż narzucanie własnego zdania - twierdzi Bożena Sołek- Muzyka. Dla nowej przewodniczącej gminnych radnych - jak przyznaje - bezproblemowy wybór przewodniczącego i dwóch wiceprzewodniczących rady gminy, był najważniejszą kwestią podczas pierwszej sesji radnych nowej kadencji 2018 -2023.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy