Reklama

Młodzież XXI wieku. Wyzwania i zagrożenia w mediach cyfrowych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Studenckie Koło Naukowe Bezpieczeństwa Wewnętrznego „BWN" we współpracy z Narodowym Uniwersytetem Technicznym w Tarnopolu na Ukrainie zorganizowało międzynarodową debatę on-line.

„Młodzież XXI wieku. Wyzwania i zagrożenia w mediach cyfrowych" – to temat międzynarodowej debaty na platformie Microsoft Teams. Wydarzenie zostało zorganizowane w dniu 28 kwietnia 2022 roku przez Studenckie Koło Naukowe „BWN", działające na Wydziale Nauk Społecznych oraz Biuro Współpracy Międzynarodowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie. Partnerem debaty był Narodowy Uniwersytet Techniczny w Tarnopolu na Ukrainie. W przedsięwzięciu wzięli udział studenci z Ukrainy oraz Polski z kierunków bezpieczeństwo wewnętrzne i filologia w zakresie filologii angielskiej, w tym również studenci PWSZ w Nysie aktualnie przebywający na wyjeździe w ramach programu Erasmus +. 

 

Debatę odbywającą się w języku angielskim rozpoczęła przewodnicząca Koła Naukowego „BWN" ‒ p. Aleksandra Kondracka. Następnie głos zabrała prof. dr Iryna Kramar, która w swojej wypowiedzi zwróciła szczególną uwagę na wpływ Internetu na młodzież oraz na przebieg wojny na Ukrainie. W trakcie debaty zostały poruszone m.in. następujące kwestie: w jaki sposób młodzież powinna traktować informacje znalezione w sieci, jak zweryfikować prawdziwość informacji, zjawisko hejtu w Internecie, jaki wpływ na bezpieczeństwo młodzieży niesie za sobą swoboda wypowiedzi, jak radzić sobie z zagrożeniami w mediach społecznościowych oraz podejście młodzieży do cyberprzestrzeni.

 

Uczestnicy spotkania przedstawili wiele ciekawych opinii, wskazówek oraz spostrzeżeń dotyczących korzystania z Internetu. Całe wydarzenie zostało podsumowane przez opiekuna Studenckiego Koła Naukowego „BWN" dr. Grzegorza Chmielewskiego, a także Kierownika Biura Współpracy Międzynarodowej PWSZ w Nysie mgr Annę Opałkę oraz prof. dr Irynę Kramar. W czasie dyskusji głos zabrała także Dziekan Wydziału Neofilologii dr hab. Alina Dittmann, prof. PWSZ w Nysie. Debacie przysłuchiwał się Dziekan Wydziału Nauk Społecznych dr hab. inż. Marek Kulisz, prof. PWSZ w Nysie, wspierający studentów w organizacji przedsięwzięcia.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy