Reklama

Nadużyli sfery sacrum

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: kadr pochodzi z teledysku Fire&Forgive

Nadużyli sfery sacrum - Zdjęcie główne

foto kadr pochodzi z teledysku Fire&Forgive

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miało być kilka ujęć, a zrobił się z tego obrazoburczy teledysk - bo tak muzyczne dzieło powermetalowego zespołu POWERWOLF określają mieszkańcy Ścinawki Średniej.

Kościoły to jedne z tych miejsc, które często wykorzystują zespoły do kręcenia swoich teledysków, zwłaszcza te heavymetalowe. To właśnie ich utwory i teledyski do nich, bardzo często wzbudzają kontrowersje, oburzenie, czasem zniesmaczenie. Heavy metal czy powermetal ma jednak swoich wiernych fanów na całym świecie, tak jak każdy inny rodzaj muzyki. I to właśnie powermetalowy zespół POWERWOLF spowodował, że w niewielkiej Ścinawce Średniej zawrzało. Teledysk, do którego ujęcia kręcono m.in. w Parafii Św. Marii Magdaleny, wywołał ogromne oburzenie wśród mieszkańców wsi - w Ścinawce Średniej zagorzała dyskusje o kontrowersyjnym teledysku, który ktoś odkrył na YouTube a okazuje się został nagrany w naszym kościele parafialnym. Teledysk ewidentnie jest obrazoburczy, profanuje katolickie symbole i sceny przypominają raczej satanistyczną mszę. Grupa powermetalowa znana jest ze swoich prowokujących wystąpień a liczba wyświetleń na YT przekroczyła już ponad 2 mln. Ksiądz nigdy nie konsultował tego z parafianami, którzy może nie życzyliby sobie wykorzystywania ich miejsca modlitw do takich nikczemnych rzeczy. Zapewne ksiądz wyjdzie w niedzielę na ambonę i nikt nie wygranie mu tego w twarz. Jest to ohydne na co on pozwolił zgadzając się na filmowanie tak obskurnych scen w naszej świątyni – mówi nam jeden z mieszkańców. Proboszcz nie wiedział Z kolei proboszcz parafii ze smutkiem w głosie mówi nam, że został oszukany - Okazało się, że padłem ofiarą oszustów. Zostałem na stare lata oszukany. Przyjechali, chcieli zrobić kilka ujęć kościoła do filmu fabularnego. Żebym wiedział, że tak to wykorzystają. Jak to dzisiaj można wykorzystać…W niedzielę przeproszę wiernych, uspokoję. Ja naprawdę nie miałem świadomości – mówi nam proboszcz parafii. Kuria wydała oświadczenie Oświadczenie Świdnickiej Kurii Biskupiej ws. teledysku "Fire & Forgive" zespołu POWERWOLF zamieszczonego na kanale YouTub z wykorzystaniem kościoła pw. św. Marii Magdaleny w Ścinawce Średniej: Z związku z publikacją na kanale YouTub teledysku „Fire & Forgive” zespołu POWERWOLF z dnia 22 czerwca 2018 r. Świdnicka Kuria Biskupia oświadcza, iż Ksiądz Proboszcz Parafii pw. św. Marii Magdaleny w Ścinawce Średniej wyraził zgodę w dobrej wierze na nagranie scen filmowych w kościele. W rzeczywistości sceny nagrane w świątyni, zostały użyte do niewłaściwych celów, co stanowi nadużycie zarówno w stosunku do sakralności miejsca, jakim jest kościół, jak również wobec zaufania, jakie wykazał Ksiądz Proboszcz odpowiedzialny za tę świątynię. Wobec powyższego Ksiądz Proboszcz wyraża ubolewanie, że doszło do tego rodzaju zdarzenia, przepraszając wszystkich, którzy mieli prawo poczuć się tą sytuacją urażeni

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy