Reklama

Naładuj się u nas

Opublikowano: czw, 8 sie 2019 00:00
Autor:

Naładuj się u nas - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Nowej Rudzie powstanie stacja ładowania pojazdów. O lokalizację stacji i datę jej otwarcia pytamy Elżbietę Koncką, pomysłodawcę i realizatora projektu „e-Sudety.

W 2017 r. przeprowadzono pilotażowy, autorski projekt e-Kotlina Kłodzka, który realizowany był w Lądku-Zdrój. Chcąc kontynuować działania powstał kolejny, szerszy projekt e-Sudety, który swoim zasięgiem obejmuje nie tylko miejscowości uzdrowiskowe, ale obszar całego regionu Sudetów. - W sieci stacji ładowania zaproponowaliśmy także Nową Rudę. PG Nowa Energia zaakceptowała lokalizację. To nas bardzo cieszy, ponieważ Nowa Ruda jest urokliwym miastem, z dużą ilością zieleni - mówi Elżbieta Koncka, pomysłodawca i realizator projektu. - Stacja w Nowej Rudzie powstanie prawdopodobnie przy ul. Cmentarnej - dodaje Koncka. Kiedy otwarcie ? Przed montażem stacji jest wiele formalności do pokonania, m.in. przyłącze, którego czas realizacji jest uzależniony od spółki Tauron. - Liczymy na wyrozumiałość Taurona, że przyłącza będą wykonywane sprawnie, czas oczekiwania zostanie skrócony, a w konsekwencji PG Nowa Energia będzie mogła szybciej zamontować daną stację - przewiduje Koncka. Na każdej stacji będą mogły ładować się dwa samochody jednocześnie, jedno z miejsc będzie przystosowane dla niepełnosprawnych. W lutym pierwsza stacja powstała w Lądku-Zdrój. Obecnie są montowane kolejne - w Szczytnej i Międzylesiu, a w dalszej kolejności również m.in. w Dzierżoniowie. Docelowo zaplanowano ponad 20 stacji ładowania samochodów elektrycznych w regionie Sudetów. Obecnie ładowanie samochodów elektrycznych na tych stacjach jest bezpłatne, ale za jakiś czas zostaną wprowadzone opłaty. Miasto bez kosztów Stacje są montowane przez spółkę PG Nowa Energia, w której zakresie pozostaje także ich utrzymanie. Miasto zatem nie poniesie żadnych kosztów związanych z powstaniem stacji u nas.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy