Reklama

Naprawią stary i wybudują nowy?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: foto: ilustracyjne, pixabay.com

Naprawią stary i wybudują nowy? - Zdjęcie główne

foto foto: ilustracyjne, pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jest zagrożenie, jest niebezpiecznie! Pilnie trzeba naprawić plac zabaw w centrum Tłumaczowa, który w ok. 70% został zniszczony. Jest też pomysł budowy kolejnego.

Sołtys Tłumaczowa w bawełnę nie owija i mówi wprost o potrzebie pilnego remontu placu zabaw w centrum wsi, by za chwilę nie doszło do niepotrzebnej tragedii. - Część elementów na tym placu, które dwa lata temu kupiłem z pieniędzy pochodzących z Funduszu Sołeckiego jest nowa, ale druga część wykonana z drewna ze względu na czas i warunki atmosferyczne zgniła - przyznaje Janusz Gorczycki, sołtys Tłumaczowa. 30 września złożył wniosek o przyznanie pieniędzy z budżetu gminy m.in. na pilną naprawę tego placu. Plac też przy przedszkolu Sołtys chce nie tylko remontu placu w centrum wsi, ale również proponuje budowę małego placu zabaw w okolicach przedszkola. - Jest przedszkole, a nie ma nawet żadnej huśtawki i uważam, że można tam mały plac wybudować. Przedszkole podlega pod dyrekcję szkoły w Ścinawce Śr. Co więcej, było już nawet spotkanie z dyrektorem, na którym ustaliliśmy gdzie miałyby zostać zamontowane elementy placu – ujawnia Gorczycki. - Przy przedszkolu jest ogrodzony parking. Będzie trzeba częściowo ściągnąć tam kostkę brukową, a dyrektor ma złożyć wniosek do burmistrza o przyznanie funduszy ten plac – dodaje sołtys. Co na to burmistrz? - Faktycznie jest możliwość wybudowania placu. Budowa będzie zależała także od nauczycieli i dyrekcji przedszkola, żeby nie był to kolejny plac - pomnik, który nie będzie używany - komentuje pomysł Jan Bednarczyk, burmistrz Radkowa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy