Reklama

Nie będą uprzywilejowani

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: foto: pixabay.com

Nie będą uprzywilejowani - Zdjęcie główne

foto foto: pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Taksówkarze chcą być uprzywilejowani i chcą zniesienia dla nich zakazu wjazdu na zamknięte dla ruchu ulice w mieście.

Jak to argumentują? W prosty sposób. Dla nich każda taksówka jest małą firmą działającą w mieście i na rzecz miasta oraz jego mieszkańców. Władze miasta wydają licencję, więc taksówkarze uważają, że są służbami miejskimi. Pracę swoją chcą wykonywać zgodnie z prawem, ale jej specyfika jest taka, że często muszą podjechać w miejsce, gdzie zatrzymuje ich znak zakazu wjazdu, a który nie dotyczy służb miejskich. To utrudnia im pracę i jest kłopotliwe dla klientów zwłaszcza dla starszych lub niepełnosprawnych osób. Urząd odpowiada Przede wszystkim urzędnicy przypominają, że przewożenie ludzi i bagaży taksówką jest formą transportu o charakterze indywidualnym. Taksówki służą społeczności, ale nie można ich uznać za służby miejskie, którymi wg ustawy są: straż pożarna, policja, pogotowie ratunkowe, straż miejska, przedsiębiorstwa zajmujące się oczyszczaniem miasta, utrzymaniem zieleni i dróg, wodociągi, zakład gazowniczy czy energetyczny. Taksówki zaś nie spełniają kryteriów przepisu ustawy o samorządzie gminnym. - Wyłączone z ruchu odcinki dróg na terenie miasta np. Rynek czy ul. Teatralna, charakteryzują się dużym natężeniem ruchu pieszego – przypomina Tomasz Kiliński, burmistrz Nowej Rudy. - Tu dopuszczono jedynie ruch kołowy dla pojazdów służb miejskich czy pojazdów zaopatrzenia. Ruch ten jest niezbędny dla poprawnego funkcjonowania miasta – podkreśla burmistrz. Urzędnicy brak zgody na uprzywilejowanie taksówek tłumaczą również tym, że kolejne odstępstwa od zakazów przyczyniłyby się do zwiększenia ruchu kołowego, a zmniejszenia bezpieczeństwa dla pieszych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy