Reklama

NIE dla rozbiórki kładki

Opublikowano: pt, 12 kwi 2019 00:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Urzędnicy chcą rozbierać, a mieszkańcy rozbiórce mówią głośne NIE. Ich zdaniem zamiast rozbiórki wystarczyłby remont.

Chodzi o kładkę przy ul. Ludwikowskiej 2. - Ta kładka pamięta jeszcze czasy wojny – mówi Ryszard Rogalski. – Tu mieszka kilkanaście rodzin. Po tej kładce ludzie chodzą do sklepów, a dzieci do szkoły. Urzędnicy chcą ją rozebrać, a rozbiórkę argumentują zbyt wysokimi kosztami remontu, który wyniósłby ok. 200 tys. zł – dodaje mieszkaniec. Pan Ryszard przypomina, że ponad dekadę temu kładka była remontowana – przez niego. - To poniemiecka konstrukcja. Z sąsiadem ją naprawialiśmy, spawaliśmy. Robiliśmy barierki, bo dzieciaki niszczyły – wspomina pan Ryszard. – Kładka należy do dwóch gmin – miejskiej i wiejskiej – przypomina mieszkaniec. Miasto: to do gminy Urzędnicy miejscy do kładki się nie przyznają i odsyłają nas i mieszkańców do urzędu gminy. - Z kładki przy ulicy Ludwikowskiej 2 korzystają w przeważającej mierze mieszkańcy miasta Nowa Ruda. Jak wiadomo jej stan techniczny uniemożliwia użytkowanie tego obiektu. Konieczne jest przeprowadzenie remontu, który według wcześniejszego kosztorysu może wynieść 300 tys. zł – informuje Barbara Adamska z urzędu gminy. Ostatecznej decyzji o rozbiórce jeszcze nie ma. Czy to oznacza, że kładkę uda się ocalić? - Ze względu na to, iż obiekt służy mieszkańcom obu gmin, niezbędne jest dokonanie wspólnych uzgodnień dotyczących wypracowania najbardziej ekonomicznego sposobu rozwiązania sprawy, ustalenia terminu realizacji i zaplanowania środków w budżecie obu gmin na to zadanie – twierdzi Adamska.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy