Reklama

„NIE” dla wyborów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

„NIE” dla wyborów - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Majowe, prezydenckie wybory to temat równorzędny z tematem epidemii koronawirusa. Rząd wyborów chce. A jak pomysł przeprowadzenia głosowania korespondencyjnego oceniają nasi włodarze?

JAN BEDNARCZYK BURMISTRZ RADKOWA Jestem przeciwny organizacji wyborów z uwagi na fakt, że nie chcę narażać moich mieszkańców na utratę życia i zdrowia. Wybory mają być bezpośrednie poprzez mandat, komisje, itd. Ja równie dobrze mogę oświadczyć publicznie na Rynku, że popieram Andrzeja Dudę lub nie i co to jest warte? Albo wybory normalne, albo w ogóle. Jaka inna formuła? W innych krajach można przesunąć wybór prezydenta o rok, dwa, czy trzy. A w Polsce nagle trzeba na głowie stanąć, żeby wybrać prezydenta. Jestem przeciwny temu bajzlowi jaki się robi. TOMASZ KILIŃSKI BURMISTRZ NOWEJ RUDY Swoje zdanie na temat wyborów wyraziłem w piśmie adresowanym do premiera. Nie jest to czas na organizowanie wyborów. Pismo wyszło ode mnie przed podjęciem decyzji w sprawie korespondencyjnego głosowania. Organizacja wyborów w sposób tradycyjny nie jest możliwa, a organizacja wyborów w sposób korespondencyjny jest daleka od zachowania tego co nazywamy demokracją, wolnością, powszechnością, dostępem do wyborów itd. Przykład z życia. Zadzwoniła do urzędu pani i powiedziała: żebyście przypadkiem nie wysyłali na mój adres, mojej karty do głosowania, ponieważ mnie nie ma i nie chciałabym, żeby ktoś za mnie zagłosował. To jest żywy przykład z ubiegłego tygodnia, więc proszę zwrócić uwagę z czym możemy mieć do czynienia, jeżeli ktoś mówi o prawidłowości, powszechności, legalności wyborów. Nie jest to możliwe. Nie powinny odbyć się wybory w tej sytuacji. Wybory mają być świętem demokracji i wolności. To nie jest temat, którym władze powinny się dziś zajmować. ADRIANNA MIERZEJEWSKA WÓJT GMINY NOWA RUDA Nie udzieliła odpowiedzi na nasze pytanie dotyczące wyborów prezydenckich.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy