Reklama

Nie ma dotacji na wymianę pieców

Opublikowano: czw, 28 kwi 2016 13:20
Autor:

Nie ma dotacji na wymianę pieców - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Opóźnia się wypłata kasy dla chcących wymienić ogrzewanie w swoich domach, czy mieszkaniach

Jeszcze dwa miesiące temu Krzysztof Czajka, jeden z najbliższych współpracowników burmistrza Tomasza Kilińskiego zapewniał, że do końca marca zakończą się prace nad regulaminem przyznawania dotacji dla mieszkańców Nowej Rudy, którzy chcą wymienić swój przestarzały piec węglowy na bardziej ekologiczny. Teraz wiadomo, że te zapowiedzi nie mają żadnej wartości. Nabór wniosków do dzisiaj się nie rozpoczął, a zainteresowani mieszkańcy są odsyłani z informacją, że trzeba czekać. Jak ustalili dziennikarze „Gazety Noworudzkiej” trudno dzisiaj wskazać, kiedy rozdzielanie kasy może ruszyć. - Nowa Ruda złożyła do nas 30 listopada 2015 r. wniosek o dofinansowanie w ramach naboru na III edycję programu KAWKA. Zgodnie z procedurą ten wniosek został przekazany do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie - wskazuje na instytucję winną opóźnieniu Robert Borkacki, pracownik WFOŚ-u. - Obecnie czekamy na decyzję NFOŚi-GW. W przypadku pozytywnej decyzji zostanie zawarta umowa z miastem Nowa Ruda i udzielone dofinansowanie - deklaruje Borkacki. To może jednak potrwać. Pracownicy NFOŚiGW przypominają, że nabór przez nich wniosków skończył się 20 stycznia i mają do rozpatrzenia w sumie 13 wniosków złożonych przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska.

 

Za wykonanie czego zwrócą nam nawet 70 proc. kosztów
✓ Koszt demontażu palenisk węglowych
✓ Koszt zakupu i montażu nowego systemu ogrzewania
✓ Koszt zakupu, montażu, wymiany lub modernizacji instalacji grzewczej wraz z grzejnikami lub przystosowaniem pomieszczenia, związanych z instalacją nowego systemu ogrzewania
✓ Koszt zakupu i montażu kolektorów słonecznych oraz wykonania instalacji do podgrzewania wody
✓ Koszt likwidacji, modernizacji lub budowy systemu odprowadzania spalin niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania nowego systemu ogrzewania
✓ Koszt podłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej w zakresie wykonania wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej z wyłączeniem urządzeń węzła cieplnego. 

 

Na co możemy zamienić spalanie węgla
✓ podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej
✓ ogrzewanie gazowe
✓ ogrzewanie elektryczne
✓ odnawialne źródło energii 

 

Czy Ciebie też dotyczy ten problem? Czytaj więcejw  Gazecie Noworudzkiej nr 988

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy