Reklama

„Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

„Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 1500 wykroczeń ujawnionych podczas policyjnych działań na Dolnym Śląsku

Dolnośląscy policjanci przeprowadzili na terenie województwa kolejne już działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, pod hasłem – „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Ta grupa użytkowników dróg, w przeciwieństwie do kierowców i pasażerów samochodów, pozbawiona jest jakiejkolwiek, technicznej ochrony. Niestety, jak pokazują policyjne statystyki, nie wszyscy stosują się do przepisów, chroniących pieszych i rowerzystów. Podczas działań policjanci ujawnili 1535 wykroczeń, popełnionych przez kierujących pojazdami, ale też i pieszych oraz rowerzystów -informuje Rzecznik Prasowy KWP Paweł Petrykowski.
Przepisy ruchu drogowego szczegółowo regulują kwestię ruchu pieszych i pojazdów. Niestety nie wszyscy się do nich stosują. Taki stan rzeczy wynika nie tylko z niewłaściwych zachowań na drodze pieszych czy też rowerzystów, ale również niezgodnych z przepisami ruchu drogowego zachowań kierujących pojazdami w stosunku do nich. Dlatego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego komendy wojewódzkiej we Wrocławiu kolejny raz przeprowadzili na terenie województwa dolnośląskiego, działania pod kryptonimem „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO", mające na celu poprawę ich bezpieczeństwa. Podczas działań funkcjonariusze ujawnili 732 wykroczenia, popełnione przez kierujących pojazdami silnikowymi, w tym również zaistniałych w stosunku do „niechronionych uczestników ruchu drogowego”. Były to m.in. nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych, czy też nie ustąpienie pierwszeństwa rowerzyście na przejeździe rowerowym. Jeżeli chodzi o pieszych, to w tym przypadku policjanci ujawnili łącznie 711 wykroczeń. Wśród nich największą grupę stanowiły wykroczenia dotyczące przechodzenia przez jezdnię w miejscach niedozwolonych i niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Odnotowano też przypadki poruszania się pieszych po ścieżkach rowerowych mimo położonego obok chodnika. Policjanci ujawniali również 92 wykroczenia popełnione przez rowerzystów i dotyczyły one m.in. jazdy wzdłuż przejścia dla pieszych, nieprawidłowego oświetlenia, niestosowania się do sygnalizacji świetlnej czy też korzystania z chodnika tam, gdzie jest obowiązek korzystania z istniejących dróg dla rowerów. W wyniku przeprowadzonej akcji funkcjonariusze ujawnili łącznie 1535 wykroczeń, popełnionych przez kierujących pojazdami, rowerzystów i pieszych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy