reklama

Nieopłacalne segregowanie śmieci

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nieopłacalne segregowanie śmieci - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Niektórzy mieszkańcy wątpią w sens segregowania śmieci. Rozwiewamy ich wątpliwości. - Czy ma to jakikolwiek sens, jeżeli wszystkie worki są wrzucane do jednego samochodu - pyta się mieszkanka ul. Demokratów w Nowej Rudzie, która od kilku miesięcy segreguje domowe odpady.
reklama

Przypomnijmy, to właśnie ta spółka od czerwca ubiegłego roku prowadzi nieodpłatnie odbiór posegregowanych odpadów. Ich odbiór odbywa się raz w miesiącu według wcześniej ustalonego kalendarza, o którym wiedzą mieszkańcy. Każdy z nich otrzymał od spółki ulotkę z dokładnie zaznaczonymi dniami, w których zgromadzone odpady są odbierane, a jednocześnie segregowane. Zebrane butelki plastikowe są segregowane kolorami białe butelki do białych, zielone do zielonych itd. W specjalnie przeznaczonym do tego celu hangarze plastik i makulatura są belowane. Szkło przechowywane jest w specjalnych kontenerach. NUK dostarczył do części mieszkańców kolorowe worki jednorazowego użytku. Te w kolorze żółtym przeznaczone są na tworzywa sztuczne oraz zgniecione opakowania po płynach i napojach typu PET. Do worka w kolorze zielonym wrzucamy: butelki szklane, słoiki i inne opakowania szklane po artykułach spożywczych, napojach i sokach. W worku w kolorze niebieskim gromadzona powinna być makulatura: gazety, książki, tektura i kartony oraz opakowania wykonane z tych produktów. Do worków w kolorze czarnym w sezonie wrzucamy liście i trawę. Zakup worków do segregacji odpadów był sfinansowany przez Gminny Fundusz Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej. - Niestety w związku z kryzysem ekonomicznym praktycznie nie ma odbioru. Główni importerzy, czyli Chiny i kraje azjatyckie nie sprowadzają już tych materiałów. Natomiast makulaturę, najchętniej firma skupująca chciałaby, aby przywozić im za darmo - mówi `Gazecie Noworudzkiej` kierownik noworudzkiego składowiska odpadów komunalnych Mieczysław Gawłowicz. Zaprzecza, że podczas odbioru odpady są mieszane. Jego zdaniem sami mieszkańcy nie zawsze segregują odpady, tak jak trzeba. Jak ujawnił Grzegorz Kuzak, wspólnie z radnymi z komisji zdrowia i ekologii i zarządcami wspólnot mieszkaniowych planuje zorganizować spotkanie. Zarządcy nieruchomości mieliby podczas niego określić się w jaki sposób mogliby uczestniczyć w akcji segregowania odpadów. Poruszona ma zostać również kwestia ustawienia pojemników do segregacji.
Więcej na ten temat w najnowszym numerze (612) "Gazety Noworudzkiej" z dnia 12.02.2009 r.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama