Reklama

Non stop w ogniu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Non stop w ogniu - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na Cichej 11 wciąż niespokojnie. Lokatorzy budynku drżą o swoje życie. Podpalacz wciąż jest na wolności. Policjanci działają. My ujawniamy, kogo typują.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że policja podejrzewa o podpalenia jednego z sąsiadów z ulicy. Nazywają go ćpunem. Problem w tym, że nikt go nie złapał za przysłowiową rękę, a on sam do niczego się nie przyznaje. W dodatku mężczyzna może być chory psychicznie. Lokatorzy obawiają się o siebie i swoje dzieci, zwłaszcza po ostatnim pożarze (27 listopada), kiedy strażacy musieli ewakuować na zewnątrz budynku 29-letnią kobietę z dwójką małych dzieci w wieku 4 miesięcy oraz 3 lat. Strażacy udzielili trójce poszkodowanych pierwszej pomocy do czasu przybycia ekipy pogotowia ratunkowego. Wówczas na klatce schodowej na II piętrze podpalona została szafa. Historia Cichej 11 To miejsce i ten budynek są bardzo dobrze znane noworudzkim strażakom, którzy są regularnie wzywani do gaszenia tam pożarów. Tylko w marcu, w kamienicy przy Cichej 11 doszło do dwóch pożarów, praktycznie jeden po drugim. - Do pierwszego doszło 13 marca. Wówczas paliły się śmieci na korytarzu. Drugi był już bardziej poważny. Otrzymaliśmy zgłoszenie, że w piwnicy palą się śmieci. Znajdowały się tam materiały łatwopalne i kopcące, stąd dym doszedł aż na strych. Mieszkańcy opuścili kamienice jeszcze przed naszym przyjazdem, w sumie 5 rodzin - relacjonowali noworudzcy strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Również w latach ubiegłych strażacy gasili pożary w budynku przy ul. Cichej w centrum Nowej Rudy (czytaj ramka obok). Wymieniliśmy zaledwie kilka przykładów pożarów, do których byli wzywani nasi strażacy. Mieszkańcy się boją. Policja typuje. Czy podpalacz zostanie wreszcie zatrzymany? - Trwają czynności w tej sprawie - odpowiada krótko Wioleta Martuszewska z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. Pytania bez odpowiedzi brzmią - czy to usatysfakcjonuje mieszkańców, a mundurowi zatrzymają podpalacza z Cichej, nim dojdzie do prawdziwej tragedii. Strażacy zadamawiają się w budynku przy ul. Cichej przez podpalacza. Policjanci, zatrzymajcie go! 27 lipca 2017 Zadymienie na klatce schodowej będące następstwem pożaru śmieci w jednym z mieszkań znajdujących się na parterze (pustostanie). Dym spowodował złe samopoczucie dwójki lokatorów - kobiety i małego dziecka 5 sierpnia 2016 Pożar na poddaszu budynku. Ogień objął wówczas część poddasza, dachu i część strychową budynku mieszkalnego. Spaliła się też szafka meblowa, znajdująca się bezpośrednio pod klapą włazową na dach. 20 kwietnia 2016 Na parterze paliło się pomieszczenie gospodarcze znajdujące się w patio budynku. Dym rozprzestrzenił się na korytarz i klatkę schodową. Podpalono drzwi wejściowe do pomieszczenia. 19 marca 2016 Podpalono drzwi wejściowe do jednego z mieszkań na drugim piętrze. Ogień został opanowany przez mieszkańców jeszcze przed przyjazdem strażaków. 5 września 2015 Paliły się podwójne drewniane drzwi wejściowe do pustostanu na parterze

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy