Reklama

Nowa Ruda. 20 tysięcy osób skorzystało w pierwszym kwartale 2023 r. z basenu w CTS [wywiad]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Nowa Ruda. 20 tysięcy osób skorzystało w pierwszym kwartale 2023 r. z basenu w CTS [wywiad] - Zdjęcie główne

foto Redakcja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości O zmianach zachodzących w Centrum Turystyczno – Sportowym, ilościach użytkowników i wyzwaniach stojących przed Centrum rozmawiamy z jego prezesem – Wojciechem Kołodziejem.

Nowy Prezes, „nowa miotła”, czym zaskoczył, Pan klientów ośrodka, jakieś duże zmiany?

Staramy się wraz z całą załogą firmy wsłuchiwać się we wszystkie sugestie i uwagi naszych klientów. Na bieżąco reagujemy na problemy i pomysły naszych mieszkańców oraz grup, które przyjeżdżają na obozy wypoczynkowo-sportowe. Mamy teraz bardzo specyficzny czas, bowiem jesteśmy na etapie odzyskiwania starych i pozyskiwania nowych klientów. Pandemia oraz inwazja Rosji na Ukrainę bardzo mocno zdestabilizowały szeroko pojęty rynek turystyczno-sportowy.  Jestem jednak dobrej myśli i na co dzień chodzę raczej uśmiechnięty.

Inflacja, potężne podwyżki cen energii, ciepła, wzrost minimalnego wynagrodzenia itd. wszystko to wpłynęło na działalność spółki. W kraju są takie miasta, które z tych względów zawieszają działalność ośrodków sportowych, a szczególnie krytych basenów, proszę nam powiedzieć, jak to jest w naszej sytuacji? 

Zainteresowanie basenem jest duże. Dotyczy to zarówno klientów indywidualnych, szkółek pływackich jak i podmiotów, które organizują zawody pływackie. Dowodem są przeprowadzone w miniony weekend Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwa w pływaniu, w których uczestniczyło ponad 250 zawodników.

Ilość osób, które odwiedziły basen w tym roku, czyli w I kwartale, to ponad 20 tys., a to czymś świadczy. Oczywiście dotyczy to klientów indywidualnych oraz szkółek pływackich, które korzystają z obiektów. Faktem jest, że ceny energii i ciepła nie napawają optymizmem, jednak razem z Urzędem Miejskim w Nowej Rudzie robimy wszystko, aby minimalizować koszty i jednocześnie dbać o basen, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Świadczycie, sporo usług np. kriokomora, komora solna, siłownie itd., teraz w tych czasach odczuwacie zmiany związane z kryzysem ekonomicznym. Prawie każdy ogląda złotówkę zanim ją wyda.

Zainteresowanie tymi atrakcjami jest spore. Myślę, że jest to wynik racjonalnych cen za te usługi oraz mody na zdrowy tryb życia. Siłownia w chwili obecnej jest jednym z najnowocześniejszych miejsc w naszym regionie, grota solna i kriokomora to nadal nowinki, które przekonują do siebie coraz więcej klientów. Ceny energii na tych trzech polach aż tak bardzo nie wpływają na kondycję ekonomiczną obiektów zarządzanych przez spółkę.

Dość istotna sprawa, czyli grupy sportowe przyjeżdzające do Centrum Sportowo – Turystycznego, jest zainteresowanie?

Odzyskujemy rynek. Po licznych rozmowach z grupami, które przebywały podczas ferii zimowych w Centrum, mam świadomość tego, jak duży potencjał drzemie w tych obiektach. Jeżeli zachowamy poziom dotychczasowych usług i zdołamy wyremontować bazę hotelową i gastronomiczną to powinno być dobrze.

Jak się ma pobyt grup sportowych w Waszym Domu Wypoczynkowym do przebywających tam nadal uchodźców z Ukrainy? 

Uchodźców z Ukrainy jest coraz mniej, obecnie 107 osób. Sukcesywnie modernizujemy pokoje, z których się wyprowadzają i wprowadzamy te miejsc do oferty sprzedażowej. Wakacyjny sierpień dla grup sportowych jest już sprzedany w 100 procentach, lipiec pomału się domyka. Mamy także dużo zamówień na imprezy o charakterze sportowo- rekreacyjnym, które odbędą się w maju i czerwcu.

Panie Prezesie, podejmujecie jakieś działania zmierzające do oszczędności, do obniżenia kosztów funkcjonowania obiektów sportowych 

Obecnie trwają intensywne prace nad możliwością obniżenia kosztów związanych z energią i ogrzewaniem. Po remoncie dachu (jesteśmy w trakcie) z pewnością przyjdzie kolej na alternatywne rozwiązania z zakresu energii odnawialnej.

Wielkimi krokami zbliża się lato a co za tym idzie uruchomienie basenu odkrytego przy ul. Fredry. Myślicie, o zmianach, czymś co zaskoczy użytkowników kąpieliska?

Jesteśmy teraz na etapie kompletowania zespołu ratowników wodnych oraz zespołu do obsługi tego miejsca. Jest to szalenie ważny element tej układanki. Nasi ratownicy wodni nabyli właśnie kolejne umiejętności, które pozwolą na jeszcze bardziej sprawne zarządzanie na tym basenie.

Bezpieczeństwo to w zasadzie słowo klucz tego miejsca, zatem zastanawiamy się nad nowymi procedurami, które ułatwią zarządzanie basenem oraz sprawią, że będzie on w pełni spełniał oczekiwania naszych klientów. Za chwilę zaczniemy sprawdzać infrastrukturę techniczną tego miejsca

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy