Miejscy urzędnicy przekonują, że gmina nie ma wpływu na to, kiedy będzie możliwy do odbierania przez mieszkańców węgiel. Dopełniane są wszystkie procedury dotyczące umowy z PGG który jest wprowadzającym węgiel dla Nowej Rudy.
Przypomnijmy, że punktem odbioru węgla dla miasta będzie Antracyt Sprzedaż Węgla przy ul. Kolejowej 28. Termin dostępności węgla uzależniony jest od tego, kiedy będzie dostępny w tym punkcie.
Polski węgiel na składach?
Gmina Miejska Nowa Ruda otrzymała ofertę na sprzedaż węgla od PGG ze wskazaniem, iż węgiel pochodził będzie z KWK Wesoła - sortyment kostka – w ilości 324 t i KWK Ruda Ruch Halemba - sortyment orzech – w ilości 189 t. Tu trzeba wiedzieć, że gmina nie miała wpływu na ilości i sortyment węgla.
Gmina Miejska Nowa Ruda podpisała umowę na wydawanie węgla z dwoma składami opału na terenie miasta: Skład Opału Lidia Mieczkowska przy ul. Piłsudskiego 27 i Skład Opału Marek Warowy przy ul. Łużyckiej 14. Mieszkańcy będą mogli odbierać z nich węgiel. Co istotne, koszty transportu węgla do gospodarstwa domowego, zgodnie z ustawą o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych, są po stronie kupujących.
Jak kupimy?
Osoby, które złożyły wniosek o zakup, po wcześniejszej weryfikacji i dostarczeniu węgla do składów, otrzymają informację pisemną o wstępnej kwalifikacji do zakupu i po dokonaniu wpłaty na wskazane w informacji konto gminy i otrzymaniu Upoważnienia, będą mogły odbierać węgiel – informuje Krzysztof czajka, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Nowej Rudzie.
Rzecznik dodaje, że do 17 listopada do urzędu miejskiego wpłynęło 460 wniosków o zakup węgla na 639 ton.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.