Reklama

Nowa Ruda: „Czyste Powietrze” w naszej gminie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nowa Ruda: „Czyste Powietrze” w naszej gminie - Zdjęcie główne

Sprawdź kto może skorzystać z dofinansowania!

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości „Czyste Powietrze” ma poprawić jakość powietrza oraz zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych. Jednak nie wszyscy mogą skorzystać z dofinansowania!

Nowa Ruda. Urząd Miejski w Nowej Rudzie od wczoraj zaprasza do punktu konsultacyjno-informacyjnego programu „Czyste Powietrze”. Punkt będzie czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00-11:00. Więcej informacji można uzyskać dzqoniąc na numer telefon: 74 872 03 43.

 

Czysta Powietrze - informacje o programie
- Program skierowany jest do właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych.
- Dofinansowanie przeznaczone jest na wymianę starych i nieefektywnych źródeł ciepła na nowoczesne i ekologiczne oraz na przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.
- Dotacja może wynieść do 30 tysięcy złotych  dla podstawowego poziomu dofinansowania i 37 tysięcy złotych dla podwyższonego poziomy dofinansowania. 

 

Czyste Powietrze w gminie Nowa Ruda

Punkt konsultacyjny utworzony w Urzędzie Miasta Nowa Ruda zajmuje się przyjmowaniem wniosków. Wnioski rozpatrywane są przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Mieszkańcy gminy Nowa Ruda, w ramach programu, mogą zastąpić stare piece grzewcze nowymi bardziej energooszczędnymi oraz ocieplić budynek i wymienić okna. Dofinansowanie nie jest jednak dla wszystkich! Z pomocy państwa mogą skorzystać osoby, których dochód w roku poprzednim roku nie przekroczył 100 tysięcy złotych. 

Przychodząc do Urzędu należy mieć z sobą:
- dokument potwierdzający własność budynku,
- audyt energetyczny, który potwierdza możliwość poprawy efektywności energetycznej budynku.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy