Reklama

Nowa Ruda. Dodatki węglowe powinny być już na kontach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Nowa Ruda. Dodatki węglowe powinny być już na kontach - Zdjęcie główne

Warunkiem otrzymania dodatku jest wpis lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. | foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do kasy miejskiej w Nowej Rudzie trafiły już pieniądze w wysokości prawie 4,3 mln zł na dodatki węglowe. Pieniądze powinny być już kontach wnioskodawców.

Nowa Ruda. Dodatek węglowy to 3 tys. złotych, które przysługuje gospodarstwom domowym, gdzie głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe – zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem, zawierającymi co najmniej 85% węgla kamiennego. 

Przypominamy: Warunkiem otrzymania dodatku jest wpis lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Wypłata dodatku węglowego jest zadaniem zleconym gminom przez rząd, w Nowej Rudzie jest realizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Nowa Ruda otrzymała na ten cel środki krajowe w wysokości 4 183 020 miliona złotych, które są już dystrybuowane. 

W czwartek, 22 września, na konto Urzędu Miejskiego w Nowej Rudzie wpłynęły pieniądze z rządowych środków. Co cieszy, już w piątek, 23 września pierwsze środki idą już przelewami 
- mówi Barbara Sobczak z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Rudzie. 

Tu warto dodać, że jak przyznaje Sobczak, do wielu osób, które złożyły wniosek wysłano pisma o u uzupełnienia braków, złożenia wyjaśnień. Te wnioski które zostały złożone poprawnie i zostały zweryfikowane mogą czekać na wypłatę - wyjaśnia pani Barbara. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy