Reklama

Nowa Ruda. Jak wyglądają święta strażaków na służbie?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Redakcja

Nowa Ruda. Jak wyglądają święta strażaków na służbie? - Zdjęcie główne

Mimo że to są święta, to w razie akcji zostawiają wszystko i wyjeżdżają do zdarzenia. | foto Fot. Redakcja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowa Ruda. Kiedy większość z nas odpoczywa i świętuje, dla nich to takie same dni pracy jak inne. Jak noworudzcy strażacy, w pełnej gotowości operacyjnej, spędzają wigilijny wieczór i czas świąt Bożego Narodzenia?

Nowa Ruda. Jak mówi Piotr Ogielski, dowódca noworudzkich strażaków bez względu na rodzaj, czy charakter poszczególnych dni w roku, strażacy cały czas przygotowani są na różnego rodzaje interwencje. Choinka, łamanie się opłatkiem i życzenia oraz wspólna wieczerza, tak będzie wyglądał dyżur strażaków z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nowa Ruda. 

Wigilia i święta Bożego Narodzenia różnią się od normalnych dni służby. Są to dni zadumy, ale strażacy wykonują swoje zadania, do których są powołani. Mimo że to są święta, to w razie akcji zostawiają wszystko i wyjeżdżają do zdarzenia. - Jak mamy w domu, tak i na służbie, mamy choinkę, strażacy dzielą się opłatkiem, i siadają do wigilijnej wieczerzy. Część potraw strażacy przynoszą z domu, część przygotowują na miejscu w naszej kuchni i tym sposobem namiastkę wigilii mamy – wyjaśnia Ogielski. 

Wigilia i święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas

Każda Wigilia oraz święta Bożego Narodzenia zapadają w pamięci strażaków pełniących służbę w tym szczególnym dniu, gdyż nie mogą tego czasu spędzić w gronie rodzinnym. - Jest to na pewno jeden z trudniejszych dni w służbie, bo mimo to, że jesteśmy z dala od rodziny, to myślami jesteśmy z nimi. To dla pełniących służbę w tym czasie jest najbardziej ciężkim okresem, gdy pomimo to, że wiemy iż musimy być w służbie tęsknimy za rodziną i rodzi się taka nostalgia. Owszem są telefony, ale to nie to samo, co spędzenie świąt w gronie rodzinnym – dodaje Piotr Ogielski.


Jak zwykle dyżur w noworudzkiej Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej trwa 24 godziny i pełnić go będzie 6 strażaków. Dowódca zaznacza jednak, że strażacy pełnią służbę po to, aby inni mogli świętować bezpiecznie.

A.Balcerzak

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy