Reklama

Nowa Ruda. Kolejny krok do powstania Cyklostrady

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Urząd Miejski w Nowej Rudzie

Nowa Ruda. Kolejny krok do powstania Cyklostrady - Zdjęcie główne

Nowa Ruda: Jak przebiegać będzie trasa Cyklostrady? | foto Fot. Urząd Miejski w Nowej Rudzie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowa Ruda: We wtorek odbyło się spotkanie samorządowców z zastępcą marszałka Województwa Dolnośląskiego, Tymoteuszem Myrdą, w sprawie przebiegu Cyklostrady Dolnośląskiej.

Na wtorkowym spotkaniu, podczas którego zapadły ostateczne decyzje odnośnie przebiegu tras, obecny był burmistrz Tomasz Kiliński. Projekt Cyklostrady Dolnośląskiej oparty jest o sieć głównych tras rowerowych obejmujących swoim zasięgiem cały region, łącząc się również z trasami rowerowymi po stronie czeskiej i niemieckiej.

Cyklostrada Dolnośląska to blisko 2 tysiące kilometrów tras, które poprawią dostępność transportową regionu, zintegrują lokalne drogi rowerowe i powiążą je z dolnośląską siecią kolejową.

Jak przebiegać będzie trasa?

W samym powiecie kłodzkim w ramach Cyklostrady Dolnośląskiej ma powstać blisko 200 km tras rowerowych. Nazwane zostały: Trasa Sudecka, Trasa Złota i Trasa Kłodzka. Trasa Sudecka, która prowadzić będzie od Wałbrzycha w kierunku Kłodzka, w dużej części będzie przebiegać przez gminy Nowa Ruda oraz Radków.

Przeczytaj również:

 

autor: Zuza K. Wolska / info: Urząd Miejski w Nowej Rudzie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy