Reklama

Nowa Ruda: Kto dostanie kasę z budżetu obywatelskiego?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Urząd Miejski w Nowej Rudzie

Nowa Ruda: Kto dostanie kasę z budżetu obywatelskiego?  - Zdjęcie główne

Nowa Ruda: Prawie 3 tysiące mieszkańców wzięło udział w głosowaniu. | foto Fot. Urząd Miejski w Nowej Rudzie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowa Ruda: Mieszkańcy zdecydowali na co przeznaczone zostaną pieniądze w ramach budżetu obywatelskiego. Gmina miejska Nowa Ruda wyda 300 tys. złotych na projekty zaproponowane przez mieszkańców.

Nowa Ruda. W ramach budżetu obywatelskiego zgłoszono 13 projektów, ze względów formalnych jeden wniosek został odrzucony. W internetowy głosowaniu wzięło udział prawie 3 tys. mieszkańców. Ostatecznie wybrano 6 projektów, na realizację każdego z nich przeznaczone zostanie 50 tys. złotych.

Co zostanie zrealizowane?

Ochotnicza Straż Pożarna Nowa Ruda - Słupiec otrzyma dofinansowanie na zakup specjalistycznego quada. Dzięki temu zakupowi strażacy będą mogli między innymi podejmować szybkie działania ratownicze w trudno dostępnym i górzystym terenie oraz w kompleksach leśnych.

Mieszkańcy zdecydowali również o przeznaczeniu pieniędzy na remont drogi wewnętrznej na cmentarz przy kościele św. Barbary w Drogosławiu. Cmentarz odwiedzany jest przez wielu mieszkańców Nowej Rudy. Główna aleja, która rozpoczyna się przy kościele, a kończy obok kaplicy cmentarnej, znajduje się w bardzo złym stanie. Nowa aleja ma zostać wyłożona kostką brukową.

Z pieniędzy budżetu obywatelskiego zrealizowana zostanie V edycja wydarzenia „Sygnał Miłosierdzia”. Jego wyjątkowość polega na możliwości współtworzenia tego dzieła przez każdego, kto tylko posiada słuch muzyczny lub potrafi grać na jakimkolwiek instrumencie i będzie uczestniczył w poprzedzających koncert warsztatach. Wydarzenie zaplanowano na 16 sierpnia 2022 roku.

W następne wakacje przy Miejskim Ośrodku Kultury znowu pojawi się kino plenerowe. Pieniądze z projektu pozwolą na zakup licencji filmowych oraz nowego sprzętu audio. To mieszkańcy zadecydują, jakie filmy będą chcieli obejrzeć.

50 tys. złotych przeznaczone zostanie na stworzenie ścieżki zdrowia przy ul. Prusa na osiedlu L. Waryńskiego w Słupcu oraz modernizację placu zabaw przy ul. Rycerskiej.

Liceum Ogólnokształcące im.Henryka Sienkiewicza w Nowej Rudzie posiada pracownię komputerową, która nie pozwala na prawidłową realizację programu nauczania. Dzięki budżetowi obywatelskiemu szkoła zostanie wyposażona w nowy sprzęt komputerowy. Projekt zakłada również zakup niezbędnych pomocy dydaktycznych do nauki pierwszej pomocy.

Autor: Zuza K. Wolska 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy