Reklama

Nowa Ruda: Będzie można uczyć się krawiectwa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Nowa Ruda: Będzie można uczyć się krawiectwa  - Zdjęcie główne

Nowa Ruda: Krawiectwo wraca do łask | foto Fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowa Ruda: Oferta edukacyjna noworudzkiego technikum powiększy się o klasę krawiecką.

Nowa Ruda. To już pewne, w Noworudzkiej Szkole Technicznej powstanie klasa patronacka w zawodzie krawiec. Jak będą wyglądały praktyki? 

 

Igła z nitką w modzie

Jak informuje starostwo powiatowe w Kłodzku, oferta NST została wzbogacona o kształcenie zawodowe w kierunku krawiectwa. 22 lutego w siedzibie starostwa kłodzkiego zostały podpisane wszelkie niezbędne umowy. Powiat Kłodzki reprezentowała wicestarosta Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk, a Noworudzką Szkołę Techniczną dyrektorka Brygida Gąsior. Trzecim filarem umowy jest firma Helikon-Tex, firma prowadząca zajęcia techniczne reprezentowana przez Dorotę Całkosz. Firma zadba o część praktyczną nauki uczniów nowoutworzonej klasy, zapewni ubranie robocze, posiłek w czasie zajęć i będzie wypłacać stypendia. Uczniowie klas pierwszych dostaną 150 zł, drugich 200 zł, natomiast trzecich 250 zł. 

 

Nowa Ruda: Znów będzie można uczyć się krawiectwa

 

Plan na zajęcia

Przez 3 lata nauki w szkole średniej uczniowie NST w gminie Nowa Ruda będą uczyć się krawiectwa, wykorzystując do tego najnowocześniejsze maszyny stosowane w firmie Helikon-Tex. Będą mogli uczestniczyć od początku do końca w procesie produkcyjnym. Firma specjalizuje się w produkcji odzieży militarnej i paramilitarnej. Pomysł na utworzenie właśnie takiej klasy wynika z faktu, że krawiectwo jest na liście zawodów deficytowych w naszym województwie. 

Natalia Kołodziej

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy