Reklama

Nowa Ruda. Program Ciepłe Mieszkanie szansą na pieniądze na inwestycje eko w twoim mieszkaniu

Opublikowano:
Autor:

Nowa Ruda. Program Ciepłe Mieszkanie szansą na pieniądze na inwestycje eko w twoim mieszkaniu - Zdjęcie główne

Jak mówi naczelniczka Wydziału Ochrony Środowiska w Urzędzie Miejskim w Nowej Rudzie Marta Krupa dotychczas złożono 48 wniosków od mieszkańców z czego 2 zostały odrzucone, ponieważ nie spełniały kryteriów.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Nowej Rudzie w ramach programu Ciepłe Mieszkanie od stycznia mieszkańcy złożyli 48 wniosków. Dotychczas wypłacono jedynie nieco ponad 6 tys. zł. Sprawdź dlaczego.

Pod koniec ubiegłego roku wiceburmistrz Nowej Rudy – Marzena Wolińska, ze skarbnikiem miasta – Janem Szelągiem podpisali umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu na obsługę nowego programu Ciepłe Mieszkanie.  

Ciepłe Mieszkanie to program skierowany do właścicieli mieszkań w budynkach wielorodzinnych. Ma zachęcać noworudzian do wymiany starych pieców na nowe, niskoemisyjne oraz do działań dodatkowych np. do wymiany okien i drzwi zewnętrznych.

Jak to działa?

Na podstawie podpisanej z WFOŚIGW umowy miasto nie otrzymało na konto pieniędzy, tylko ma zarezerwowaną kwotę do dyspozycji.

Jak mówi naczelniczka Wydziału Ochrony Środowiska w Urzędzie Miejskim w Nowej Rudzie Marta Krupa dotychczas złożono 48 wniosków od mieszkańców z czego 2 zostały odrzucone, ponieważ nie spełniały kryteriów.

Przedsięwzięcie nie może być wykonane wcześniej niż zawarta zostanie umowa między mieszkańcem a miastem, dlatego też te dwa wnioski, o których wspomniała szefowa Wydziału Ochrony Środowiska zostały odrzucone. - Zgodnie z umową miasto może raz na kwartał występować o wypłatę środków na podstawie wniosków o płatność. To jest tak, najpierw mieszkaniec składa do nas wniosek, później my podpisujemy z nim umowę, następnie on realizuje przedsięwzięcie po czym składa do nas wniosek o płatność – wyjaśnia Krupa.

Kiedy pieniądze?

Na podstawie wniosków o płatność od mieszkańców, które są pozytywnie zweryfikowane miasto występuje z wnioskiem o płatność do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. 

Do tej pory o płatność miasto Nowa Ruda wystąpiła raz po upływie pierwszego kwartału i wypłacono kwotę 6 125 zł, bo tylko jedno przedsięwzięcie zostało zrealizowane i ukończone w tym czasie spośród wszystkich złożonych wniosków. 

- W tej chwili mamy już kolejne 8 wniosków opłatność a do końca czerwca możemy wnioskować o wypłatę środków. Pieniądze dostajemy na początku lipca, także jak zapewnia Krupa pieniądze są dosyć szybko wypłacane. Miasto w tych 8 wnioskach będzie wnioskować o wypłatę ponad 60 tys. zł – dodaje nasza rozmówczyni. 

Czas trwania programu Ciepłe Mieszkanie w Nowej Rudzie planowany jest do września 2027 r. lub do wyczerpania pieniędzy. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy