Reklama

Nowa Ruda. Program opieki nad zwierzętami przyjęty

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay / ilustracyjne

Nowa Ruda. Program opieki nad zwierzętami przyjęty - Zdjęcie główne

foto Pixabay / ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas środowej sesji rada miejska przyjęła Program Opieki nad Zwierzętami Bezdomnymi oraz Zapobiegania Bezdomności Zwierząt na terenie Gminy Miejskiej Nowa Ruda.

Nowa Ruda. Program ten zawiera ogólne wytyczne dotyczące zapewnienia opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz wolno żyjącymi kotami, a także zapobiegania bezdomności zwierząt. Określa również zadania, które mają być realizowane w tym roku, ze wskazaniem odpowiedzialnych za ich wykonanie jednostek oraz wysokości środków przeznaczonych na ich sfinansowanie wraz ze sposobem wydatkowania tych środków.

W 2023 roku na jego realizację Nowa Ruda zamierza przeznaczyć z budżetu miasta kwotę w wysokości 98 tys. zł, to 2,5 tys. zł mniej niż w roku poprzednim.

W tym roku nieco mniej

Jak mówi Jarosław Żółty z urzędu miejskiego w zeszłym roku z ponad 100 tys. zł przeznaczonych na ten program wydano 79 796 zł.

Pieniądze były wydatkowane na lekarza weterynarii, na schronisko dla bezdomnych zwierząt, czy na zakup karmy dla kotów dla opiekunów społecznych
– mówi Żółty.

W ubiegłym roku było 39 opiekunów społecznych, w tym roku jest ich 43. W 2022 r. zarejestrowane były 193 koty, a w tym roku jest ich 241. Coraz częściej nie tylko w Nowej Rudzie mówi się o odławianiu bezpańskich kotów – czyli bezpański kot ma być odłowiony i oddany do schroniska dla bezdomnych zwierząt.  

Chcą 500+ na bezdomne zwierzę

Jarosław Żółty przyznaje, że przychodzą do niego ludzie z pytaniem, czy już jest uruchomiony program 500+.

Taka informacja zaistniała gdzieś w przestrzeni publicznej, że jak ktoś weźmie skądś bezdomne zwierzątko i będzie się nim opiekował, to od razu dostaje 500+.Niestety ludzie w to wierzą, przychodzą mówiąc, że wzięli bezdomne zwierzątko i proszą na nie 500+. Oczywiście nic takiego nie ma, ale lobby widać działa
– wyjaśnia Jarosław Żółty. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy