Reklama

Nowa Ruda. Ruch przez most na Piłsudskiego zostanie przywrócony

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Nowa Ruda. Ruch przez most na Piłsudskiego zostanie przywrócony  - Zdjęcie główne

Most groził katastrofą budowlaną. Jego stan techniczny był zły i wymagał wykonania pilnych robót | foto Fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowa Ruda. Ruch przez most na Piłsudskiego zostanie przywrócony. Kiedy dokładnie?

Nowa Ruda. Kończy się remont na moście na ul. Piłsudskiego. Jest to odcinek byłej drogi wojewódzkiej nr 380 Włodowice - Nowa Ruda, którą na chwilę obecną zarządza Powiat kłodzki. Do wykonania pozostaje ułożenie nowej nawierzchni oraz dylatacje. Wykonawca zapowiada, że ruch przez most zostanie przywrócony w poniedziałek 23 sierpnia. Do połowy września będą prowadzone roboty dodatkowe zlokalizowane głównie pod mostem. Całkowita wartość robót wynosi 1 033 719,84 zł. Remont jest finansowany z pieniędzy Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Po zakończeniu inwestycji Powiat kłodzki przekaże uchwałą Rady Powiatu byłą znajdującą się w granicach miasta drogę wojewódzką nr 380 o długości ponad 6 km, dla Gminy Miejskiej Nowa Ruda, oraz poza granicami dla Gminy Wiejskiej Nowa Ruda o długości ponad 3,5 km.

Wyłączenie z ruchu głównej przeprawy przez Włodzicę, znajdującą się w ciągu ulicy Piłsudskiego rozpoczęło się 8 kwietnia. Na czas robót wprowadzony został objazd drogą wojewódzką nr 381 oraz ulicami Niepodległości i Świdnicką. Szybko okazało się, że nieoznakowany wyjazd z ul. Przechodniej, pozostawiony z kierunkiem jazdy na Wałbrzych, spowodował, że kierowcy pierwszego dnia jechali w tamtą stronę, zawracali i gubili się, bo przejazdu nie było i nie ma. Do 1 czerwca zarządcą ul. Piłsudskiego była Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu. Od 1 czerwca droga ta stała się drogą powiatową. 

Przypomnijmy. Most groził katastrofą budowlaną. Jego stan techniczny był zły i wymagał wykonania pilnych robót. W 2018 r. na moście została wprowadzona zastępcza organizacja ruchu ograniczająca ruch pojazdów ciężkich i prędkości przejazdowej do 20 km/h wraz z zawężeniem pasa ruchu. 

 

CZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy