Reklama

Nowa Ruda. Sposoby NUK-u na oszczędności

Opublikowano:
Autor:

Nowa Ruda. Sposoby NUK-u na oszczędności - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dla nikogo nie jest tajemnicą, że w związku z największym kryzysem od dwóch dekad nie tylko noworudzianie zaczęli oszczędzać. Również spółka NUK zanim wyda złotówkę ogląda ją dwa razy.

W Nowej Rudzie nie ma praktycznie instytucji, która nie wprowadziła lub nie wprowadzi na dniach oszczędności jak w przypadku każdej gminy w Polsce. 

Już pod koniec listopada Komisja Gospodarczo - Budżetowa Rady Miejskiej w Nowej Rudzie zwróciła się do burmistrza Tomasza Kilińskiego o opracowanie i wdrożenie programów oszczędnościowych przez wszystkie jednostki podległe burmistrzowi oraz spółki prawa handlowego z udziałem Gminy Miejskiej Nowa Ruda. Jak się okazuje, część jednostek już takie działania wprowadziło inne są na etapie jego wprowadzania.

NUK oszczędza od dawna

Prezes Noworudzkich Usług Komunalnych Grzegorz Kuzak zapewnia, że w przypadku spółki oszczędności zaczęły się od początku pandemii poprzez wojnę w Ukrainie. 

- Zwracam szczególną uwagę, żeby koszty jakie ponosimy były jak najmniejsze, czy to przy zatrudnianiu pracowników, zatrudnianie w jakiś sposób jest ograniczane. Wykorzystuje różne programy z Urzędu Pracy, zatrudniam ludzi w ramach staży czy prac interwencyjnych, czy też robót publicznych - mówi Kuzak.

Inną formą oszczędności w NUK jest ograniczanie zużycia prądu, żeby w jakiś sposób płacić za prąd mniej. Kuzak mówi też, że corocznie organizowane są przetargi na dostawę oleju napędowego do samochodów. – Teraz to już w ogóle jest z tym koszmar, bo ceny oleju strasznie windują, a my wykorzystujemy bardzo dużą jego ilość. Także robimy wszystko, co możemy, żeby koszty były jak najniższe – dodaje prezes. 

Przenosiny siedziby odłożone w czasie?

Od kilku miesięcy mówi się o przenosinach siedziby spółki Noworudzkie Usługi Komunalne z ul. Żeromskiego na ul. Niepodległości obok Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów. Grzegorz Kuzak twierdzi, że dokumentacja jest już prawie gotowa. Koncepcja z niektórymi pozwoleniami jest w trakcie prawdopodobnie do końca roku będzie skończone. – Niestety będzie to musiało poczekać na lepsze czasy. To jest dokumentacja, która pozwoli nam w przyszłości rozwinąć. Nowa baza też sprawi, że będzie taniej. Wiadomo najpierw trzeba zainwestować, ale później koszty będą niższe. Będą nowe rozwiązania, fotowoltaika, pompy ciepła. Budowa bazy nie będzie tradycyjna, tylko z gotowych elementów. Na pewno użytkownie nowej bazy będzie o wiele tańsze niż w przypadku naszej obecnej siedziby – wyjaśnia Grzegorz Kuzak. 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy