Reklama

Nowa Ruda: Sprawdź kiedy odśnieżą twoją ulicę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nowa Ruda: Sprawdź kiedy odśnieżą twoją ulicę - Zdjęcie główne

W Nowej Rudzie do zimowego utrzymania wytypowanych zostało około 64,5 kilometrów dróg

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Oprócz porannego skrobania szyb, kierowcy powinni przygotować się na utrudnienia na drogach, bo nie na każdej od razu pojawi się pług. Zobacz, gdzie zadzwonić, gdy nie będziesz miał odśnieżonej drogi.

Nowa Ruda. Za zimowe utrzymanie dróg w Nowej Rudzie odpowiadają Noworudzkie Usługi Komunalne. Do dyspozycji spółki jest 7 sztuk specjalistycznego sprzętu oraz 15 stale zatrudnionych zamiataczy, wspieranych, w zależności od nasilenia czynników atmosferycznych przez pracowników okresowych wykonuje prace niemożliwe do wykonania sprzęt mechaniczny

W Nowej Rudzie do zimowego utrzymania wytypowanych zostało około 64,5 km dróg z drogami wewnętrznymi. To ok. 100 km dróg do odśnieżania i letniego utrzymania. Obowiązują cztery standardy ich utrzymania. Pozostałe drogi są również objęte zimowym utrzymaniem według potrzeb, na podstawie typowania przez zamawiającego. - To bardzo wymagająca umowa, która reguluje wszystkie potrzeby gminy miejskiej. Sprzątanie i odśnieżanie naszych dróg, to naprawdę duży zakres prac, wymagający zaangażowania dużej liczby osób i nie każdy może pozwolić sobie na taka organizacje pracy patrząc szczególnie na problemy jaki występują na rynku pracy – mówi Grzegorz Kuzak, prezes Noworudzkich Usług Komunalnych.

W zależności natężenia ruchu obowiązują trzy standardy zimowego utrzymania:

I. standard — do akcji odśnieżania (likwidacji oblodzenia) przystąpić należy w chwili rozpoczęcia opadów (wystąpienia oblodzenia); w miejscach niebezpiecznych (skrzyżowania, zatoki przystankowe, podjazdy i  zjazdy) jezdnia powinna być odśnieżana i posypywana na całej szerokości: zakończenie odśnieżania (likwidacji oblodzenia) nastąpić musi po 3 godzinach od zakończenia opadów. W takim standardzie utrzymywane będą następujące ulice na terenie miasta w dzielnicy Centrum: Piłsudskiego, Armii Krajowej, Bohaterów Getta, Jeziorna, Kolejowa, Kościelna, Kościuszki, Krańcowa, Mała, os. Piastowskie, Podjazdowa, Rynek, Sportowa, Sybiraków. Szpitalna, Martwa i Teatralna, w dzielnicy Slupiec: Akacjowa, Kombatantów, os. XXX-lecia (obwodnica), Spacerowa, Szkolna, Sztygarska i os. Wojska Polskiego (obwodnica); w dzielnicy Drogosław : Świdnicka .

 

II. standard — do akcji odśnieżania (likwidacji oblodzenia) trzeba przystąpić po wykonaniu niezbędnych czynności na drogach I. standardu, po zakończeniu opadów czas odśnieżania (likwidacji oblodzenia) nie może być dłuższy niż 6 godzin: jezdnia odśnieżana i pospawana na całej szerokości. W takim standardzie utrzymywane będą następujące ulice: w dzielnicy Centrum: Anny, Błotna, Ciemna, Demokratów, Fabryczna, Górna, Graniczna, Lipowa, Łużycka, Plac Matejki, Mickiewicza, Narutowicza, Niepodległości (skwer), Nowa, Ogrodowa, Prosta, Słoneczna, Srebrna, St. Osada, Strzelecka, Sudecka, Wąska, Wrześni, Zaułek, Złota; w dzielnicy Słupiec: Kasztanowa, Konopnickiej, Kwiatowa, os. Waryńskiego, Parkowa, Piwna, Szybowa, Słupiecka (do domu Wittiga), Topolowa, Traugutta, Wiejska, Zagórze; w dzielnicy Drogosław: Andersa, Dworska, Górnicza, Jana Pawła II, Kopalniana, Leśna. Ludwikowska, Łączna, Obozowa, Orkana, Podgórska, Reymonta, Rolna, St. Droga, Zdrojowisko.

 

III standard —odśnieżanie w zależności od potrzeb, po konsultacji z zamawiającym (Urzędem Miejski Nowa Ruda). po zakończeniu czynności na drogach I. i II. standardu): miejsca niebezpieczne (skrzyżowania, podjazdy, zjazdy) posypywane materiałem szorstkim. W takim standardzie utrzymywane będą następujące ulice: w dzielnicy Centrum: Boczna, Willowa ,Cicha, Góra Anny, Kołowa, Mała Kolonia, Młyńska, Młyńskie Wzgórze, Myśliwska Osada, Pionierów (część), Polna, Stara Kolonia; w dzielnicy Słupiec: al. Najświętszej Marii Panny, Debry, Górska, Połoniny, Ugory, Węglowa Wola, Zielna, Zielonka, Wrzosowa, Widokowa, Garażowa ; w dzielnicy Drogosław: Czarna, Jawornik, Jedności, Łąkowa, Miedzianka, Rzeczna, Tuczyn, Zacisze, Zatorze , Brzozowa.

 

Gdzie dzwonić, gdy droga nie jest odśnieżona?

W sezonie zimowym Noworudzkie Usługi Komunalne uruchomiony został dla mieszkańców całodobowy Punkt Dyspozytorski „Akcji Zima”. Pod numerem telefonu 74 872 23 88 zgłaszać należy ewentualne potrzeby lub uwagi do prowadzonych czynności związanych z zimowym utrzymaniem dróg miejskich. Punkt posiada stałą łączność telefoniczną z kierowcami pojazdów biorących udział w „Akcji Zima”.

A.Balcerzak

 

Czytaj także:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy