Reklama

Nowa Ruda. Tomasz Kiliński na konferencji o współpracy transgranicznej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: FB - Tomasz Kiliński

Nowa Ruda. Tomasz Kiliński na konferencji o współpracy transgranicznej - Zdjęcie główne

Wczoraj też jako wiceprezes Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Glacensis, wspólnie z prezesem Czesławem Kręcichwostem, Tomasz Kiliński podpisał z czeską stroną porozumienie o dalszej współpracy w ramach Euroregionu Glacensis. | foto FB - Tomasz Kiliński

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Dzierżoniowie odbyła się Polsko-Czeska konferencja „Rozwój współpracy transgranicznej w Euroregionie Glacensis” poświęcona współpracy w ramach programu Interreg na lata 2021-2027.

Nowa Ruda. W poprzednich latach i edycjach programu wspólnie z naszymi partnerami z Broumova pozyskaliśmy wiele milionów euro na realizacje wspólnych projektów w sferze infrastruktury, edukacji, kultury, turystyki, sportu i rekreacji. 

Jak informuje burmistrz Nowej Rudy – Tomasz Kiliński dzięki naszej wspólnej aktywności i współpracy powstały w naszym mieście m.in. takie projekty jak:

  • ścieżka rowerowa Słupiec-Nowa Ruda,
  • rewitalizacja parku przy ul. Strzeleckiej wraz z kapliczkami dżumowymi, 
  • remonty wież widokowych na Górze Wszystkich Św. i Górze św. Anny
  • muzeum sztuki drukarskiej
  • mnóstwo projektów współpracy szkół, ośrodków kultury, bibliotek, seniorów

Obecnie już składamy nasze projekty do nowego programu, m.in. Projekt ścieżki rowerowej ze Słupca wzdłuż ul. Zagórze w kierunku Bożkowa i dalej Ścinawki
– wyjaśnia Kiliński. 

Wczoraj też jako wiceprezes Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Glacensis, wspólnie z prezesem Czesławem Kręcichwostem Tomasz Kiliński podpisał z czeską stroną porozumienie o dalszej współpracy w ramach Euroregionu Glacensis.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy