Reklama

Nowa Ruda. Wciąż czekają na pieniądze na zakup autobusów na baterie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Nowa Ruda. Wciąż czekają na pieniądze na zakup autobusów na baterie - Zdjęcie główne

Nowa Ruda: Kiedy na ulice wyjadą elektryczne autobusy? | foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W połowie grudnia 2021 r. Nowa Ruda złożyła do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wniosek o dotację i pożyczkę na zakup dwóch elektrycznych autobusów z infrastrukturą do ładowania. Szacunkowy koszt inwestycji to prawie 5,5 mln zł. Po zakupie autobusy będą wykorzystane do całodziennej komunikacji miejskiej.

Nowa Ruda. Miasto dzięki pieniądzom z NFOŚiGW z programu „Zielony transport publiczny” zamierza kupić dwa autobusy z bateriami wraz z infrastrukturą do ich ładowania. Umożliwiłoby to wprowadzenie w Nowej Rudzie wprowadzenie całodziennego transportu publicznego na trasie Drogosław - Centrum - Słupiec i z powrotem.

Całkowity koszt przedsięwzięcia 5 473 500 zł, dotacja z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - 4 277 325 zł, pożyczka z funduszu - 1 000 000 zł.

Burmistrz tłumaczy

Burmistrz Nowej Rudy – Tomasz Kiliński tłumaczy, że wciąż czekają na podpisanie umowy z funduszem.

Zarząd NFOŚ przyjął listę projektów, czekamy na podpisanie umowy, co jest już formalnością
– wyjaśnia Kiliński. 

Trzeba wiedzieć, że podpisanie umowy nie oznacza, że autobusy „zaraz” zaczną jeździć po noworudzkich ulicach. Oprócz procedur przetargowych, trzeba jeszcze czekać na dostawę pojazdów od producenta. Optymistycznie przyjąć można, że dwa autobusy pojawią się na naszych drogach w połowie przyszłego roku. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy