Reklama

Nowa Ruda. Wciąż duże zainteresowanie szczepieniami przeciw COVID - 19

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock / ilustracyjne

Nowa Ruda. Wciąż duże zainteresowanie szczepieniami przeciw COVID - 19 - Zdjęcie główne

Każdy z nas może wybrać, czy chce się zaszczepić szczepionką klasyczną – Pfizera, czy tą stworzoną na nowy wariant choroby. | foto Adobe Stock / ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowa Ruda: Trwają szczepienia przeciw COVID-19. Tylko w październiku dawką przypominającą zaszczepiło się 185 osób, a pierwszą dawkę przyjęły 2 osoby. Do wyboru jest jedna z 3 rodzajów szczepionki. Można się zaszczepić również przeciw grypie.

Nowa Ruda. Przychodnia Evita nieprzerwanie prowadzi darmowe szczepienia przeciwko COVID – 19. Cały czas jest zainteresowanie szczepieniami w związku z tym dopasowujemy dni i godziny zabiegów. Obecnie szczepienia prowadzone są w przychodni przy ul. Spacerowej w dzielnicy Słupiec w piątki, chociaż w październiku musieliśmy dodatkowo szczepić w inny dzień tygodnia ze względu na dużą ilość chętnych. W każdy piątek szczepionych jest ok. 30 – 40 osób – informuje Piotr Potyrała, prezes sieci przychodni Evita. 

Potyrała zaznacza, że prowadzone szczepienia, to głównie dawki przypominające. W październiku dawkę przypominającą przyjęło 185 osób natomiast dwie osoby przyjęły pierwszą dawkę szczepionki przeciw COVID – 19.

Dotychczas szczepiliśmy szczepionkami Pfizera, od ostatniego tygodnia września mieliśmy już możliwość zamawiania i szczepiliśmy szczepionkami na odmianę Omikronu BA1. Z kolei pod koniec października zamówiliśmy nowy rodzaj szczepionki na wersję Omikronu BA.4/BA.5. Można powiedzieć, że to nowszy model szczepionki, na inne wersje Omikronu
– dodaje prezes Evity. 

Co ważne każdy z nas może wybrać, czy chce się zaszczepić szczepionką klasyczną – Pfizera, czy tą stworzoną na nowy wariant choroby. 

Szczepienia przeciw grypie

W każdej z przychodni Evity można się również zaszczepić przeciw grypie. Jak mówi Piotr Potyrała cieszą się sporym zainteresowaniem.

Oddzieliłem szczepienia przeciw COVID – 19 od szczepień przeciw grypie. Te drugie są realizowane w gabinetach zabiegowych w każdej z naszych przychodni
– wyjaśnia Potyrała. 

Prezes Evity zwraca się do pacjentów z apelem by szczepionka zakupiona w aptece w ciągu godziny bądź dwóch została dostarczona do przychodni, co pozwoli na jej zabezpieczenie jej w odpowiednich warunkach.  

Grypa to ostra wirusowa choroba zakaźna, charakteryzująca się zakażeniem górnych dróg oddechowych. Bardzo łatwo przenosi się z osoby chorej na innych - np. podczas kichania czy kaszlu. 

Szczególnie niebezpieczne dla zdrowia są powikłania pogrypowe. Najczęstsze z nich to: zapalenia ucha środkowego oraz angina wywołana paciorkowcami. Grypa może prowadzić również do hospitalizacji i do ciężkich powikłań, z których najczęstszym jest zapalenie płuc.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy