Nowa Ruda. Mimo, że inni nie mieli z tym żadnych problemów, Piekarski przez dwa miesiące nie potrafił zweryfikować danych piszącego te słowa. Samo to jest już mega osiągnięciem byłego funkcjonariusza MSWiA. W końcu jednak się udało.
Nieruchomość w Nowej Rudzie należąca do PKS w Kłodzku S.A., została sprzedana w toku postępowania restrukturyzacyjnego. Nowym nabywcą została firma Salus Centrum Medyczne Sp. z o.o. z siedzibą w Kłodzku. Akt notarialny został sporządzony, środki finansowe uzyskane w wyniku sprzedaży nieruchomości zostaną wykorzystane na zaplanowane wydatki, w tym związane z bieżącą działalnością spółki dla zabezpieczenia spółki przed uchyleniem zawartego układu w postępowaniu restrukturyzacyjnym - poinformowała asystentka zarządu.
Piekarski ukrywa informacje
Cena wywoławcza nieruchomości wynosiła 1 324 500,00 zł netto. Ile zapłacił Salus CM? Tego kierowana przez prezesa Piekarskiego spółka nie chce ujawniać.
Nabywca zastrzegł sobie dostęp do tej informacji, w związku z powyższym proszę zwrócić się do nabywcy
- czytamy w mailu od asystentki zarządu.
Piekarski przezornie nie podpisał się pod tym komunikatem.
Tajne przez poufne
Ukrywanie informacji to zapewne nawyk wyniesiony z pracy w resorcie spraw wewnętrznych. Piekarski to były pogranicznik, który służbę w Sudeckim Oddziale Straży Granicznej rozpoczął w 1996 roku. Był komendantem placówek SG w Międzylesiu oraz Kłodzku.W tym czasie żadna z placówek nie odnotowała znaczących sukcesów. Pewnie dlatego w 2022 r. komendant główny SG zesłał Piekarskiego do ośrodka szkoleń SG w Lubaniu. Długo tam nie zabawił. Zamiast rzetelnej służba na granicy wolał wydeptywać ścieżki u lokalnych polityków. To dzięki temu trafił wkrótce na fotel prezesa PKS Kłodzko.
Spółka w restrukturyzacji
Przez długie lata spółka popadała w długi, likwidowano kursy, zwalniano kierowców. Wreszcie kilka lat temu sytuacja stała się tak zła, że konieczne okazało się wdrożenie procesu restrukturyzacji.Aby podjąć działania restrukturyzacyjne, firma musi wykazać, że jest niewypłacalna i utraciła płynność finansowej - czytamy w ustawie Prawo Restrukturyzacyjne.
Medyczny potentat w regionie
Salus Centrum Medyczne to jeden z największych prywatnych ośrodków zdrowia na Dolnym Śląsku. Prowadzi przychodnie w Kłodzku, Dusznikach-Zdroju, Nowej Rudzie i Bożkowie, dysponuje własnym oddziałem szpitalnym, centrum rehabilitacji oraz centrum estetyki.Na swojej stronie internetowej CM Salus chwali się swym potencjałem, dzięki któremu pacjent może korzystać z "pełnego procesu leczenia, począwszy od lekarza medycyny rodzinnej, poprzez badania diagnostyczne, laboratoryjne, poradnie specjalistyczne, rehabilitację oraz zabiegi w ramach oddziału szpitalnego. Pod tym względem Salus jest liderem wśród niepublicznych podmiotów medycznych na terenie Ziemi Kłodzkiej i okolic".
Zawrót głowy od sukcesów
Dla dobrze prosperującej na rynku medycznym firmy, zakup nieruchomości po byłym dworcu PKP w Nowej Rudzie stanowi póki co lokatę kapitału. Salus CM nie ma jeszcze dokładnie sprecyzowanych planów jak ją wykorzystać.Wiążącej odpowiedzi na to pytanie będę w stanie udzielić dopiero za kilka miesięcy, kiedy wspomniany obiekt znajdzie się w konkretnych planach inwestycyjnych firmy wyrażonych w budżecie. Do końca 2024 roku plany budżetowe są zamknięte i nie przewidują inwestycji w tym obszarze - poinformowała gazetę Edyta Wolfson, rzeczniczka prasowa Salus CM.
No cóż, nie od dziś wiadomo, że ziemia leży i nie woła jeść a jej wartość rośnie bez względu na inwestycje.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.